Przejdź do treści

…a fiordy będą Wam jadły z ręki! Skandynawia [28-29 lipca]

28 i 29 lipca zabierzemy Was drakkarami z Fosy do Skandynawii!
„Wszyscy zgodnie orzekli, że nigdy nie będą brali ze sobą żadnych map, bo najciekawsze są podróże w nieznane.” Tove Jansson, „Muminki”
My też nie będziemy potrzebować map, bo nawigacją zajmą się mistrzowie w tej materii – Wikingowie! Poznamy ich obyczaje (te raczej… obyczajne), ubiór, sposób walki, ozdoby i życie codzienne w wikińskiej wiosce, która stanie w przestrzeni Fosy. O detale zadba grupa rekonstrukcji historycznej Utgard z Gliwic.
Skandynawia to także surowe piękno północy, moda na hygge – niespieszną radość z danej chwili, wzornictwo, naturalna kuchnia, fascynująca historia, moda i… samochody. Będzie minimalistycznie, naturalnie, funkcjonalnie. Dzięki współpracy  z Ambasadą Szwecji w Polsce poznamy też tajemnice sukcesu szwedzkich kryminałów i… wynalazków.
Podróżnik i bloger Marcin Wesołowski opowie o niedrogich sposobach na samodzielne zwiedzanie Skandynawii (również przepięknej Islandii!), zdradzi, czy warto kupić… zimowy domek w Norwegii i zachwyci zdjęciami.
W niedzielę pomajsterkujemy też Lego i Bricks4Kidz, pobawimy się sztuką, literaturą i rozwiążemy kryminalną zagadkę razem z Wydawnictwem Zakamarki. Skoro Skandynawia, to skoki, a jeśli skoki – to Park Trampolin Jump World Radom.
O skandynawskie smaki zadba Mleczna i Cafe Wine Otwarta.
Koncertowo  uwiedzie nas zespół Lor!
 
PROGRAM
…A FIORDY BĘDĄ WAM JADŁY Z RĘKI – SKANDYNAWIA 28-29.07
SOBOTA, 28 LIPCA
godz. 16-20 – Wikingowie w Radomiu! [warsztaty w wiosce wikińskiej: łucznictwo, stanowisko zbrojne, rzemiosło, akademia małego woja; pokazy: „Krąg honoru”, „Krąg zdrady”]

godz. 16.30 – Północ. Podróże w poszukiwaniu ciszy, piękna i harmonii [spotkanie z Marcinem Wesołowskim, podróżnikiem i blogerem]
godz. 16-20 Kryminalne zagadki Szwecji [wystawa]
godz. 16-20 Szwedzkie wynalazki [wystawa]
godz. 18-20 Naturalna moc olejków [warsztaty]
godz. 20 LOR [koncert]

NIEDZIELA, 29 LIPCA
godz. 16-18 Nie tylko Muminki… [warsztaty literacko-plastyczne z Zakamarkami]
godz. 16-20 Skok na Fosę [Park Trampolin Jump World]
godz. 17-19 Wszyscy kochają Lego! [warsztaty z Bricks4Kidz]

godz. 16-19 Oto Volvo! [prezentacja nowoczesnej ciężarówki]
godz. 19 – Pokaz skandynawskich bajek
 
Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.