Przejdź do treści

…a zabił, jak zawsze, lokaj – Blackbox Radom – gramy w larpy

Cóż jest lepszego na długie, jesienne wieczory, jak nie porządny kryminał? Dlatego 17 listopada po południu Blackbox wita Was tytułami „Scena zbrodni” i  „W śnieżną, mroczną noc”. Tradycyjnie – pierwsza forma ma formułę otwartą: tutaj będziemy wspólnie szukać zabójcy, który… jest blisko, wśród nas, a larp wprowadzi nas w klimat legendarnego serialu „Z archiwum X”.
Spokojne miasto, posterunek policji i pracujący tam ludzie: sierżant, detektyw, patolog, kryminalistyk (specjalista od zbierania dowodów) i reporter. Tej nocy popełniono zbrodnię. Jeden z nich zostaje zamordowany. Jego zwłoki są dla kogoś jak niemy wyrzut sumienia, a pracownicy organów ścigania muszą znaleźć zabójcę wśród swoich kolegów.
Kto zabił? Jakie były motywy zbrodni? Jak to się stało, że ktoś, jeden ze zwykłych ludzi, jakich mijamy setki na ulicy, był zdolny pozbawić życia innego człowieka? Podejrzany jest każdy z nich. Szczęśliwie przestępca zawsze zostawia jakieś ślady.
Tytuł: “Crime scene”, typ: jeepform;  Autor: Katarzyna Kehl, Bolesław Charkiewicz;  strój: noir; czas gry: 3-4h; liczba graczy: 4+; publiczność: jak najbardziej!
Crime Scene to scenariusz o zbrodni, o tym, że każdy z ludzi z naszego otoczenia może być mordercą i zabić; o tym, że powodów do zrobienia krzywdy drugiemu człowiekowi są tysiące; o tym, że nie zawsze to zły i brzydki jest czarnym charakterem. Crime Scene to scenariusz, który opowiada historię o śmierci, strachu, ludziach, z którymi spotykamy się w codziennym życiu, a tak naprawdę ich nie znamy. To studium charakterów w klimacie noir.
A więc… kto jest mordercą?
Tytuł: ”W śnieżną, mroczną noc”; typ: chamber larp; konwencja: współczesność; autor: Hubert Sosnowski; strój: współczesny; do ról agentów i kleru mile widziane eleganckie ubranie – marynarka/koszula; czas trwania: 4h; liczba graczy: 13 (pięć ról kobiecych, osiem męskich);
Opis: To nastrojowa opowieść z pogranicza kryminału, thrillera i horroru, nawiązujący do legendarnego serialu X-Files i kilku klasycznych produkcji grozy, ale z rozbudowanym tłem obyczajowym. Czyli to, co najbardziej interesujące – kto, kogo, dlaczego.
Na larp obowiązują zapisy – formularz jest na stronie www.blackboxradom.pl
Wstęp wolny.
Gramy w godz. 16-21.
Miejsce: Pod 13 i Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1