Przejdź do treści

Akordeonowa uczta z big bandem „Mundana”

Dajmy się zaczarować bałkańskim, latynoamerykańskim i francuskim dźwiękom. Pozwólmy, by porwało nas tango i jazz za sprawą dwóch znakomitych akordeonistów – Artura Miedzińskiego i Michała Kraski, którzy wystąpią z big bandem „Mundana” 20 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wstęp na koncert jest wolny
Podczas koncertu nie zabraknie akordeonowych popisów improwizacyjnych, występu urodziwych i uzdolnionych wokalistek oraz mocnej dawki pierwszorzędnej big bandowej muzyki. Piątkowy występ będzie trzecim koncertem pt. Radomscy muzycy z big bandem „Mundana”. Cykl jest okazją do zaprezentowania szerszej publiczności znakomitych muzyków związanych z Radomiem, a takich nie brakuje. Występ z big bandem daje każdemu muzykowi wiele możliwości artystycznej ekspresji, co w połączeniu z talentem solistów gwarantuje świetną muzyczną rozrywkę.
Artur Miedziński – muzyk solista i kameralista. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Jana Paderewskiego w Poznaniu. Koncertował w kraju i za granicą z Poznańskim Kwintetem Akordeonowym. Współpracował jako solista akordeonista z Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Poznaniu, biorąc udział w realizacji spektakli: Skrzypek na dachu, Grek Zorba, Piosenka francuska.
Obecnie prowadzi klasę akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jego uczniowie zdobywają najwyższe laury na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach akordeonowych w Klingenthal (Niemcy), Castelfidardo (Włochy), Poprad (Słowacja), Pula (Chorwacja). Współpracuje z CEA jako juror makroregionalnych przesłuchań uczniów klas akordeonu.
Jest kierownikiem artystycznymi i dyrygentem młodzieżowej orkiestry akordeonowej Humi Accordion Band. Orkiestra ma w dorobku artystycznym nagrody na festiwalach w Castelfidardo (Włochy) i Insbrucku (Austria).

Artur Miedziński

Artur Miedziński


Michał Kraska – absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu. Występował w zespołach Hummi Accordion Band oraz Kliper, z którym nagrał płytę „Zapomniany powrót”. Współpracował z zespołami ludowymi. Członek big bandu „Mundana”.
Michał Kraska

Michał Kraska


Big band „Mundana” to uznana marka na scenie muzycznej Radomia i regionu. Zespół niejednokrotnie uświetniał miejskie imprezy grając m.in. na „Uliczce Tradycji”, na święcie patrona Radomia – „Kazikach”, podczas uroczystości wręczenia Radomskiej Nagrody Kulturalnej, czy na otwarciu strefy kibica w Radomiu podczas Euro 2012. Big band gra jazz, muzykę latynoamerykańską oraz popularne utwory rozrywkowe. Kierownikiem muzycznym big bandu jest Zbigniew Bidziński.
Miejsce: Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70
Czas: 20 czerwca, godz. 18:00