Przejdź do treści

Ars scaenica: Wielka płyta – komedia sąsiedzka

Na kameralnej scenie „Pod 13-tką” 16 lutego wieczorem obejrzymy sztukę na podstawie filmu Miroslava Momčilovića Śmierć człowieka na Bałkanach grupy Zapis Fonetyczny. Bilety już w sprzedaży
Wielkopłytowy blok w Łodzi. Pada strzał, a potem trup wielkiego, wybitnego artysty… Kowalskiego… nie, Kowalczyka! Tak, ale jak mu było na imię… Z tymi pytaniami oraz innymi przeciwnościami losu mierzą się Janusz i Grażyna, sąsiedzi, znanego (z telewizji) i wybitnego artysty, „jak-mu-tam” Kowalczyka. Czarna komedia i portret w krzywym zwierciadle (?) „statystycznych” mieszkańców wielkiego miasta.
Reżyseria: Dariusz Dziewięcki, adaptacja tekstu: Dariusz Dziewięcki; występują: Dariusz Dziewięcki, Janusz Leszczyński, Piotr Kała, Nina Malinowska, Grzegorz Pawlikowski.
Wielka płyta jest trzecim, po „Kartotece” Tadeusza Różewicza i „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, spektaklem zrealizowanym przez Teatr Zapis Fonetyczny. W skład grupy wchodzą osoby z różnym wykształceniem i dorobkiem artystycznym, ale łączy ich pasja gry aktorskiej, chęć tworzenia oraz poruszenia emocji widzów.
Spektakl Wielka płyta miał swoją premierę w maju 2018 r. w Warszawie i jest pierwszą adaptacją sceniczną filmu M. Momčilovića „Śmierć człowieka na Bałkanach”.
Bilety 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.
Liczba miejsc ograniczona!
Początek 16 lutego, w sobotę, o godz. 18 „Pod 13-tką” przy ul. Parkowej 1.