Przejdź do treści

Bajki radomskiej szajki – "Władca ogrodu"

W cyklu „Bajki radomskiej szajki” kolejna pozycja z „Bajek filozoficznych” Wydawnictwo Muchomor – „Władca ogrodu”. To opowieść o sprawiedliwości i pracy, powstała na kanwie bajki ormiańskiej.
„Władcę ogrodu” w naszym bajkowym studio przeczyta Pani Małgorzata Kazana, dyrektor Centrum Helen Doron Radom, organizatorka Wyprawy Rodzin. Nauczycielka, artterapeutka, która w swojej pracy dba o płynność językową uczniów Centrum Helen Doron Radom oraz ich rozwój emocjonalny i społeczny. Propaguje wartości, które budują szczęście jednostki oraz wspólnotę.
Wychowankom wpaja wzajemny szacunek, poczucie sprawczości, współpracy i swobodnej kreatywności. Prywatnie jest szczęśliwą kobietą, mamą i żoną.

„Bajki filozoficzne” Wydawnictwa Muchomor to 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. „Do każdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa. A tam… Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Możesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi, możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe treści w nowej formie. Doskonałe tłumaczenie Heleny Sobieraj” – czytamy na stronie Wydawnictwa, które udostępniło nam książeczki.
„Władca ogrodu” w niedzielę, 21 czerwca, o godz. 10 na fb „Kuźni Artystycznej”.