Przejdź do treści

Bałkański karnawał z BUM BUM ORKeSTAR z DJ Empe

Takiej imprezy karnawałowej jeszcze w Radomiu nie było! Amfiteatr zaprasza 2 lutego wieczorem na koncert i zabawę taneczną w stylu bałkańskim! 
Dlaczego bałkańskim? Bo na Bałkanach tańczą wszyscy, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania, status społeczny. Tańczą z okazji świąt, festynów, koncertów i… bez okazji. Tańczą w kole (taniec kolo albo oro) i korowodach, zatem nie przejmujcie się, jeśli nie macie pary i zapamiętywanie kroków nie jest waszą mocną stroną.
Jeśli chcecie beztrosko się wyszaleć w karnawale (kiedy, jeśli nie teraz!), dać upust nieskrępowanej radości i ekspresji – nie może Was zabraknąć na zabawie karnawałowej z zespołem Bum Bum Orkestar! Po koncercie zabawa taneczna z DJ EMPE (world music) – takie rzeczy tylko w Amfiteatrze!

Bum Bum Orkestar  to polska formacja założona w 2014 roku. Zespół wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że Bum Bum Orkestar  na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki! Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to, co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.
Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką , jaką i w jaki sposób wykonuje. Bombowa – bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali.
Członkowie: Oliwier Andruszczenko – klarnet; Piotr Krukowski – trąbka; Piotr Janiec – tuba; Mateusz Wachowiak – akordeon; Mateusz Sieradzan – tapan.

Po koncercie Bum Bum Orkestar na parkiet zaprosi Was DJ EMPE, który na co dzień (czy raczej: co wieczór) prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze.
Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny, aby dostarczać tam solidnej dawki imprezowego worldbeatu.
Specjalnie dla nas szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty.

DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Pannonica, Festiwal „Z Wiejskiego Podwórza”, Rozstaje, Skrzyżowanie Kultur, gra after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk.

Bilety: w przedsprzedaży pojedyncze 30 zł, dla pary- 50 zł, w dniu koncertu odpowiednio – 35 zł i 55 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Liczba miejsc ograniczona!
O bałkański klimat zadba Otwarta Wine-Cafe.
Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1