Przejdź do treści

Broadway in Radom – tworzymy teatr muzyczny i musicalowy!

Tego w Radomiu jeszcze nie było! Startujemy z kolejną częścią warsztatów w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”. Będziemy tworzyć wspólnie z Wami pierwszy w Radomiu teatr muzyczny i musicalowy!
Jeśli kochasz taniec, śpiewasz, masz poczucie rytmu i uwielbiasz sceniczną ekspresję – zapraszamy 23 marca o godz. 16.30 do Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 na spotkanie organizacyjne i wstępne przesłuchania.
Zajęcia poprowadzą:
– aktorzy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu Katarzyna Dorosińska i Marek Braun;
– za szlifowanie strony wokalnej (śpiew, emisja głosu) musicalu odpowiedzialny będzie Piotr Hajduk – polski kompozytor, wokalista, aranżer, który swoją karierę rozpoczął w 1990 r. w musicalu „Metro”, występował m.in. na Broadwayu, obecnie związany jest z teatrem Buffo, współpracuje też z teatrami muzycznymi „Roma” i „Komedia”. Piotr Hajduk zajmuje się także wokalnym przygotowaniem dzieci i młodzieży, pracował z rosyjskimi wokalistami przed moskiewską premierą „Metra”;
– doskonaleniem poczucia rytmu, pracą z ciałem i koordynacją ruchową zajmie się Zuzanna Kupidura – absolwentka Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, abiturientka specjalności Choreografia i Teoria Tańca. Od 2017 r. wykładowca na tej samej uczelni. Jej prace artystyczne pokazywane były m.in. w siedzibie NOSPR w Katowicach i na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Związana z Chopin University Dance Company i z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego i Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.
„Broadway in Radom” to warsztaty realizowane w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”.
Tworząc teatr muzyczny i musicalowy nawiązujemy do tradycji znakomitego teatru musicalowego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu za dyrekcji Wojciecha Kępczyńskiego (1991-1998). „Wojciech Kępczyński realizował formułę teatru otwartego na różnorodne formy działalności, w ciągu siedmiu lat dyrektorowania stworzył prężny ośrodek silnie promieniujący na miasto. W rozwoju instytucji to okres jej widocznego rozkwitu i wzmożonej aktywności. Dzięki realizacjom spektakli „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” i „Fame” Radom stał się centrum musicalu, magnetyzując młodą widownię i przyciągając publiczność z całej Polski.  W. Kępczyński wprowadził do repertuaru teatru wiele pozycji z West Endu i Broadway’u, skierowanych głównie do klasy średniej, były to np.: „Hotel Westminster” i „Okno na parlament” Cooneya, „Nagłe zastępstwo” Ludwiga, „Seksualne perwersje w Chicago” Mameta.” (za: www.teatr.radom.pl)
 

Spotkanie organizacyjne i przesłuchania 23 marca od godz. 16.30 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.  Pierwsze zajęcia już 24 marca w godz. 10-14. Bez ograniczeń wiekowych!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w cyklu wiosennym i jesiennym w soboty w godz. 16.30-18.30 i niedziele w godz. 10-14.
Jesienią – teatr radiowy!
Również jesienią wystartuje kolejna część „Kuźni talentów…” – teatr radiowy! Warsztaty poprowadzą znani m.in. z Teatru Polskiego Radia reżyserzy i realizatorzy, pracujący m.in. nad kultowymi słuchowiskami „W Jezioranach” czy „Matysiakowie”!
Radiową część warsztatów realizować będziemy w naszej nowoczesnej, profesjonalnie wyposażonej i stworzonej m.in. na takie okazje Pracowni Nowych Mediów.
Tegoroczne warsztaty są kontynuacją projektu z BO 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”. Przypominamy z dumą, że ich pokłosiem było wydanie antologii „Popisani”, a także powstanie dwóch działających prężnie do tej pory teatrów – młodzieżowego i dojrzałego. Obie grupy intensywnie pracują nad swoimi kolejnymi premierami.
W tym roku warsztaty literackie poprowadzą: Jacek Dehnel (proza), Krystyna Chołoniewska (scenariusz słuchowisk radiowych) oraz Michał Zabłocki (poezja).