Przejdź do treści

Brytyjski rock i poezja śpiewana na Rynku z Jankiem Samołykiem

janek_samolyk_600Czas na drugi koncert z cyklu „Spotkajmy się na Rynku”. W niedzielę 14 sierpnia wystąpi znakomity muzyk młodego pokolenia – Janek Samołyk. Jego twórczość to mieszanka brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej, dzięki której przeniesiemy się w muzyczną krainę łagodności. Wstęp wolny.
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa po polsku i angielsku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar oraz brzmień kojarzonych z krainą łagodności.
Muzykę Janka najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak: The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski i Marek Jałowiecki.
Janek zwyciężył m.in. w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina, nagrał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single Codziennie, Problem z wiernością, Piosenka o pointach oraz Złe czasy zagościły na Liście Przebojów Trójki.
Zagrał około 200 koncertów – wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: występ w Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda, gdzie zagrał m.in. z Muńkiem Staszczykiem i Tymonem Tymańskim.
Miejsce:
Rynek Miasta Kazimierzowskiego
Czas:
14 sierpnia (niedziela) 2016 roku
godz. 19:00