Przejdź do treści

Brytyjski rock i poezja śpiewana z Jankiem Samołykiem

janek_samolyk_fot_beata ratuszniak_600W piątek 20 marca zagra i zaśpiewa w Amfiteatrze znakomity muzyk młodego pokolenia – Janek Samołyk. Jego twórczość to mieszanka brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej. Radomską publiczność czeka przeniesienie się w krainę łagodnych brzmień za sprawą czterech świetnych muzyków
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa po polsku i angielsku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar oraz brzmień kojarzonych z krainą łagodności.
Muzykę Janka najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski i Marek Jałowiecki.

Zwyciężył m.in. w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina, nagrał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach” oraz „Złe czasy” zagościły na Liście Przebojów Trójki.
Janek Samołyk jest dobrze znany słuchaczom. Jak dotąd zagrał 200 koncertów – wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: występ w Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda wraz z m.in. Muńkiem Staszczykiem i Tymonem Tymańskim.
Skład:
Janek Samołyk – gitara, wokal
Patrycja Stefanowska – skrzypce, klawisze, wokal
Piotr Wojniusz – bas
Marcin Wojtowicz – perkusja
Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – Scena Obozisko
ul. Śniadeckich 2
Czas:
20 marca (piątek) 2015 roku
godz. 19:00
Bilety: 15 zł
Do kupienia w MOK „Amfiteatr” – ul. Parkowa 1 – oraz w dniu koncertu