Przejdź do treści

Chóry na początek Muzycznych fontann

Dwa chóry – norweski Alvdal Blandetkor oraz miejscowy Gospel Radom – wystąpią 30 maja na inauguracji Muzycznych fontann – cyklu koncertów, które będą odbywały się w centrum miasta w piątkowe wieczory od maja do września. Koncertowi będzie towarzyszyła plenerowa wystawa zdjęć prezentujących kulturę oraz przyrodę Norwegii. Początek imprezy o godz. 19:00
Oddane w zeszłym roku fontanny na deptaku będą miejscem wieczornych koncertów pt. Muzyczne fontanny. W każdy piątek o godzi. 19:00 od końca maja do początku września radomianie będą mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych koncertach, na których będzie prezentowała się młodzież szkolna z Radomia, laureaci konkursów muzycznych oraz radomskie, ale nie tylko, zespoły muzyczne.
Poza uzdolnioną muzycznie młodzieżą z radomskich szkół wystąpią zespoły: Humi Accordion Band z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, bluesowy Blue Bird, Aleksandra Świtka i zespół Rage Path, znany ostatnio z telewizji folkowy zespół Frument Project, Twist Off, Renesans oraz bluesowy zespół Hard Times Trio.
Alvdal Blandetkor to norweski chór z miejscowości Alvdal. Został założony w 1950 roku. Chór występuje z różnym repertuarem: od utworów biesiadnych, poprzez muzykę ludową i rozrywkową, po klasykę i utwory religijne. Od 5 lat dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Turid Camilla Tolla, która kończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w Troendelag, a następnie Wydział Dyrygentury na Uniwersytecie w Trondheim.

Alvdal_Blandetkor

Gospel Radom to chór działający od 2006 roku. Został założony przez Iwonę Skwarek – uznaną radomską wokalistkę oraz nauczyciela – i działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Chór jest rozpoznawalnym i cenionym w mieście zespołem wykonującym muzykę gospel.

gospel_radom

Miejsce:
Fontanny, Żeromskiego 35
Czas:
30 maja, godz. 19:00