Przejdź do treści

Dziedziniec rozmaitości – nowy cykl Amfiteatru

Przyjdź i przejdź przez drzwi tajemniczej szafy. Po drugiej stronie czeka nowy wymiar rozrywki: „Dziedziniec rozmaitości” – plac kulturalnych zabaw dla młodzieży i dorosłych. Zmaterializowany sen Szalonego Kapelusznika!
Czerwony dywan, kandelabry i lustra – w których możecie przejrzeć się niczym w krzywym zwierciadle. Teatralno-kaberetowy sznyt scenografii wprowadzi gości Amfiteatru w klimat spotkań z muzyką, performancem i stand-upem.
„Dziedziniec rozmaitości” to nowy cykl Amfiteatru, w którym zaskakiwać będziemy artystami i repertuarami. Nasi widzowie poczują się czasem jak w operze, innym razem – jak na rockowym koncercie, wreszcie – zanurzą się w kabaretową gawędę… o historii muzyki klasycznej.
W programie:
29.05.2021 godz. 20 – Muzyczny stand-up Czesława Mozila:
12.06.2021 godz. 20 – Grupa MoCarta
26.06.2021 godz. 20 – Wojciech Pilichowski
Wybierz swój muzyczny świat… lub wejdź do nich wszystkich kupując bilet 3w1!
 
Przewrotny akordeonista
Pierwszym artystą, który wystąpi na „Dziedzińcu rozmaitości”, będzie Czesław Mozil. W swoim arsenale różności podczas spotkania z Wami, 29 maja wieczorem, zaskoczy połączeniem monodramu, stand-upu i koncertu.
Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia , opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole?
Słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty na „Dziedzińcu rozmaitości” 29 maja 2021 r. od godz. 20, wejście od godz. 19.
Bilety po 50 zł w przedsprzedaży, po 60 zł w dniu koncertu wyłącznie poprzez biletyna.pl
 
Czterej jeźdźcy
„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem panowie otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym, jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnicę, skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery pory roku.
W koncercie znajdzie się również skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę…
„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.
Początek koncertu 12 czerwca 2021 r. o godz. 20, wejście od godz. 19. Bilety po 70 zł w przedsprzedaży, po 80 zł w dniu koncertu wyłącznie poprzez biletyna.pl
 
Gitarowy Vandal
26 czerwca na „Dziedzińcu rozmaitości” wystąpi Wojtek Pilichowski – basista, kompozytor, aranżer. Razem z zespołem przedstawi materiał z płyty „Vandal”, która jest powrotem do najlepszych tradycji muzyki fusion.
„Vandal” to w pełni autorska płyta Wojtka Pilichowskiego, w której obok świetnie działającej maszyny jazz funky, siłę brzmienia dają mocne rockowe riffy. Absolutnym ewenementem jest współpraca z dwoma typowo polskimi zespołami ludowymi z górskiego regionu Pienin. Basista jako lider oraz gitarzysta Michał Trzpioła , perkusista Tomasz Machański i dwóch pianistów Michał Rorat oraz Adrian Latosiewicz tworzą kolor brzmienia i dynamiki nieosiągalny w przypadku płyt nagrywanych ślad po śladzie. Wojtek Pilichowski i jego najnowsze dzieło to potężna porcja oryginalnej i nowej formy w muzyce fusion.
Początek koncertu o godz. 20, wejście od godz. 19. Bilety po 35 zł w przedsprzedaży, po 45 zł w dniu koncertu wyłącznie na biletyna.pl.
Spragnionym nie tylko kulturalnych wrażeń z pomocą przyjdzie Otwarta Wine-Cafe, operator baru na „Dziedzińcu rozmaitości”.