Przejdź do treści

Dzień dobry na kulturę! NIEDZIELA 13.06.2021, GODZ 15:00,

Wiecie jaki dzień jest 13 czerwca? To „Dzień dobry na kulturę!” Zapraszamy w najbliższą niedzielę, w godz. 15-20 na wyjątkowe wydarzenie do Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5, gdzie będzie czekać na Radomian – tych mniejszych i tych większych – masa atrakcji. W programie m.in. strefa warsztatowa, gra terenowa, koncert, spektakl teatralny, a może chcielibyście na żywo zobaczyć przemiłe alpaki? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
Wydarzenie na Facebooku
Uzupełniliśmy program o wątki proekologiczne, które jako instytucja chcemy popularyzować. Dzięki temu wyszedł nam ciekawy miks wartościowych aktywności.
Motywem przewodnim będą wiatraki, ponieważ 15 czerwca jest obchodzony Dzień Wiatru. W ten sposób chcemy nawiązać do warsztatów o odnawialnych źródłach energii. W strefie szkoleniowej będzie można wykonać samodzielnie m.in. doniczkę w stylu boho czy kwietnik z makramy. Różnorodność warsztatów jest ogromna, a my szczerze polecamy ten o szyciu!
Zależy nam najbardziej na tym, aby integrować społecznie, a przy okazji wspólnych zabaw kreatywnie edukować. Wydarzenie jest doskonałą okazją do promowania różnorodnych działań Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, ale także wartościowych inicjatyw lokalnych przedsiębiorców, z którymi współpracowaliśmy już nie raz, a którzy przez sytuację pandemiczną potrzebują wsparcia – mówi Alicja Gryz-Wasil, kierownik działu edukacji kulturalnej.
Warsztaty popularnonaukowe
W ramach naszego wydarzenia zaprosimy również na warsztaty popularnonaukowe o odnawialnych źródłach energii. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. jak pozyskiwać energię z wody, słońca i wiatru. To wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat” finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia. Pomysłodawcą projektu jest Paweł Błach.
Wielość niespodzianek
Ponadto przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek, a każdy, kto weźmie udział w grze terenowej, dostanie upominek!
Zapraszamy na koncert FIONKA DZIECIOM oraz przedstawienie „Śmieciaki ratują świat” Teatru TAK.
FIONKA DZIECIOM – to autorski projekt Emilii Rutkowskiej – Bekas, autorki potrójnie nagrodzonej na I KFPP Mini-Debiuty w Opolu piosenki „w chmury daj nura”. Fionka Dzieciom pisze piosenki, w których najważniejsza jest niebanalność i zabawa słowem. Każda piosenka to inna historia, którą Fionka opowiada razem z dziećmi śpiewem, tańcem, gestem
ŚMIECIAKI RATUJĄ ŚWIAT – spektakl ekologiczny. Ważny, jakże aktualny temat dotyczący nieciekawej sytuacji naszej planety poruszony w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić. Razem z dziećmi przygotowują paradę pełną ekologicznych hasełek, które skandując szybko zapamiętają.
W programie będą występy artystyczne uczestników zajęć w sezonie 2020/21, a także zaprzyjaźnionych z nami instytucji. Z tej okazji będzie również możliwość skorzystania z porad specjalistów, którzy byli gośćmi podcastu „Przygoda życia rodzicielstwo”.
Podczas wydarzenia będzie możliwość zagłosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020 w Radomiu.
Sponsorami wydarzenia są: Piekarnia Fogiel&Fogiel, SBM „Łucznik”, „Baobab” Hurtownia Ogrodnicza.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Daszyńskiego 5. Wstęp bezpłatny.