Przejdź do treści

Eliminacje konkursów recytatorskich – WYNIKI, ZDJĘCIA

W piątek recytatorzy, mali i więksi, wzięli udział w dzielnicowych eliminacjach do XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego i XL Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Jury podkreśliło po ogłoszeniu wyników, że ujęła je w uczestnikach szczerość i autentyczne zaangażowanie w recytację. Kapituła doceniła również literacki repertuar i udzieliła cennych porad na przyszłe występy

W eliminacjach dzielnicowych do obu konkursów recytatorskich wzięło udział 25 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum. Przejętych i skupionych recytatorów oceniało jury w składzie: Marian Popis, Czesława Jakubowska i Jerzy Iwański.

Prezentacje rozpoczęły się od wysłuchania uczestników zgłoszonych do konkursu „Warszawska Syrenka”. Do dalszego etapu konkursu komisja wytypowała: Kacpra Kolasę z PG nr 8 w Radomiu i Jakuba Pietruszkę z PSP nr 15 w Radomiu.

Do Koncertu Laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego jury zakwalifikowało Antoniego Urbańskiego z PSP nr 15 w Radomiu.

Wszystkim uczestnikom eliminacji serdecznie gratulujemy występów i pasji, z jaką prezentowali wybrane przez siebie utwory! Życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej miłości do poezji.