Przejdź do treści

Eljazz Big Band na Żeromskiego

Na ostatnim w tym roku koncercie cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego” wystąpi jeden z najlepszych big bandów w Polsce: Eljazz Big Band. Zespół, który występował z takimi gwiazdami jak Lola Szafran, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i Henryk Miśkiewicz, zagra 18 sierpnia przed Urzędem Miejskim w Radomiu
Eljazz Big Band został powołany do życia w maju 1999 roku przez jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Orkiestra jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach tj. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Big band występował w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie,  w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy i wielu innych miejscach.
W swoim macierzystym bydgoskim klubie Eljazz od jedenastu lat występuje w każdy czwartek stając się ważnym muzyczny symbolem miasta i regionu. Eljazz Big Band nagrał płytę pt. Wspomiemia przedstawiającą piosenki okresu lat międzywojennych, na której partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje. Z tym programem orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych. Najnowszy projekt W Rytmie Chopina jest najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym biorą udział wybitni aranżerzy i soliści. Utwory Fryderyka Chopina napisane na big band i orkiestrę symfoniczną ukazują kunszt i piękno wielkiego kompozytora w zupełnie innej nowatorskiej szacie.
 
Czas:
18 sierpnia 2013
Godz. 19.00
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53