Przejdź do treści

Folkowe rytmy świata z zespołem REDLIN

Muzyka świata zagości na deptaku w ramach „Spotkajmy się na Żeromskiego” w najbliższą niedzielę 14 lipca. Usłyszymy m.in. muzykę celtycką, skoczne rosyjskie utwory, węgierski czardasz, amerykańską country i polską góralszczyznę. Czeka nas mocna dawka światowego folku w nowoczesnym, profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu zespołu Redlin
Zespół Redlin powstał w 2000 roku i od początku swego istnienia inspirował się szeroko rozumianą muzyką folk. Pierwsze lata działalności koncentrowały się wokół muzyki celtyckiej, co zaowocowało autorskim albumem INTRO. Różnorodność zainteresowań muzyków doprowadziła jednak wkrótce do poszerzenia repertuaru o utwory inspirowane folkiem światowym. Zespół w 2006 roku nagrał swoją kolejną płytę CZTERY STRONY zawierającą muzykę już nie tylko celtycką, ale min. rosyjską, węgierską, amerykańską i polską.
Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog. Zespół, oprócz odegrania już ponad 600 koncertów na terenie całej Polski i poza jej granicami, był również gościem stacji telewizyjnych i radiowych.
Czas:
14 lipca 2013
Godz. 19.00
 
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53