Przejdź do treści

Fosa pełna kultury – Śmiech i performance [22-23 LIPCA, PROGRAM]

Przed nami kolejny weekend w „Fosie pełnej kultury”. 22 i 23 lipca zapraszamy na „Śmiech i performance”! W programie m.in. imro-bajka, warsztaty cyrkowe, impro-szoł i koncert człowieka z akordeonem! Wstęp – wolny 
Długo, głośno, z brzucha – na jodze z Marcinem Rapczyńskim – licencjonowanym joginem śmiechu, założycielem Klubu Śmiechu Radom. To przepis na zdrowy śmiech. Podczas weekendu komediowego połączymy naukę z zabawą w miasteczku cyrkowym Carnival Otwarta Przestrzeń z Łodzi, udowodnimy, jak ważne jest wspólne, rodzinne spędzanie czasu na warsztatach „turbo kuchnia” i „vlep się” i jak śmiech jest wtedy zaraźliwy.
W sobotę, 22 lipca, zapraszamy też do Fosy na dwa niepowtarzalne, bo w całości improwizowane, spektakularne, pełne niekontrolowanych wybuchów śmiechu szoł! Przyjeżdżają kozacy z Wybrzeża, żeby pokazać wam (i nam), jak się tam bawią!
Ojciec chrzestny polskiej improwizacji – Wojciech Tremiszewski, razem z żoną Małgorzatą Tremiszewską i przyjaciółmi: Szymonem Jachimkiem i Hubertem Świątkiem dadzą Wam śmiechowy wycisk! Najpierw, o godz. 15 – dzieciom podczas ImproBaja, potem – o godz. 20 – dorosłym podczas Impro Szoł. O co chodzi? O emocjonalny ping-pong na scenie: Wy rzucacie słowo, hasło, zdanie – artyści błyskawicznie i błyskotliwie tkają z tego historię! Karuzela śmiechu gwarantowana! Kto przegapi – ten trąba!
Spotkamy się z Katarzyną Gromską, pracującą w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomiu, wolontariuszką i cudowną osobą, która uratowała już od bezdomności i nierzadko śmierci tysiące zwierząt. Kasia opowie o pracy w schronisku, o wolontariacie i odpowiedzialności za żywe stworzenia.
Będziemy też trochę sentymentalni i lekko niepoprawni z Radom.Retrospekcja, bo podczas projekcji zdjęć z ubiegłego wieku w niedzielę przekonacie się, że nawet kryminalne wiadomości mogą wywołać uśmiech, jeśli pisane są odpowiednim językiem. Ciekawą lekcją historii będzie też mini-giełda retro bibelotów, na którą zapraszamy wszystkich, którzy kiedyś kolekcjonowali winyle, kapsle, plakaty, kasety, obrazki z opakowań po gumach…
Na finał – wolność i radość z grania, czyli koncert Witka Muzyka Ulicy, który pewnego dnia wziął do ręki akordeon i wyszedł z nim na ulicę, by dać ludziom odrobinę uśmiechu.

„Śmiech i performance” to weekend będący częścią projektu „Fosa pełna kultury”, realizowanego w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
SZCZEGÓŁY:
22-23 lipca
Śmiech i performance
22 lipca sobota
13.55
Otwarcie Fosy
14.00-20.00
Miasteczko cyrkowe Carnival Otwarta Przestrzeń
warsztaty: żonglerskie, szczudlarskie, kuglarskie
15.00
Impro-bajka – po raz pierwszy w Radomiu!
dzieciaki tworzą skecz!
Wojciech Tremiszewski + załoga
17.00
Do serca przytul psa – spotkanie
o ratowaniu zwierząt i wolontariacie w schronisku
19.00
Dobranocka na wesoło
20.00
Impro-show dla dorosłych
ojciec chrzestny polskiej improwizacji w akcji
 
23 lipca niedziela
15.00
Otwarcie Fosy
15.05
Joga śmiechu – warsztaty
nauka śmiechu na trawie, na leżaku, na zdrowie!
16.00-18.00
Vlep się, turbo-kuchnia – warsztaty familijne
projektujemy vlepki, tworzymy rzeźby z… wafli i żelków
18.00
Radom.Retrospekcja pokaz zdjęć z lat 30. XIX w.
Kryminalne zagadki dawnego Radomia
18.00-20.00
Mini retro-giełda
przynieś winyle, kasety, stare plakaty – wymienimy się!
19.00
Pora na dobranoc – bajka z warzywem w tle
20.00
Witek Muzyk Ulicy – koncert