Przejdź do treści

Ciąg dalszy „Fosy pełnej kultury” w Amfiteatrze! Azjatyckie rozmaitości w pięciu smakach

Kierunek: Azja! Zapraszamy na trzeci weekend z „Fosą pełną kultury”. Po poznaniu świata Słowian oraz arcyciekawej podróży do Afryki – przenosimy się Azji, by ponownie rozsmakować się w kulturze. Przed nami wiele fantastycznych aktywności!
Wspólnie z socjologiem i filozofem społecznym przyjrzymy się Japonii: dowiemy się, co jest japońskim „Grunwaldem”? Na ile stereotypowe wyobrażenie o gejszy jest prawdziwe? Czemu Japończycy tak kochają Chopina i jaka będzie Japonia za 50 lat?
Następnie sięgniemy okiem trochę bliżej, do Turcji. Tam dowiemy się czym jest sztuka Ebru, sztuka barwienia papierów, jaka jest jej historia i znaczenie. Już teraz zapraszamy na warsztaty, na których uczestnicy będą mogli wykonać własnoręcznie prace w tej technice.
Nie zabraknie także współczesnej, kolorowej i popkulturowej Japonii podczas warsztatów w tworzenia demonicznych charakteryzacji. Finałem warsztatów będzie pokaz oraz sesja zdjęciowa w trakcie dyskoteki.
Wieczór będzie rozbrzmiewał muzyką inspirowaną orientem w wykonaniu Karoliny Cichej z zespołem. 
Po koncercie natomiast rozpoczynamy dyskotekę w rytmie elektronicznej muzyki azjatyckiej.
Niedzielne, familijne popołudnie rozpoczniemy  zawodami w budowaniu z klocków LEGO Muru Chińskiego i barwnych, chińskich smoków.
Nasi goście poznają japońską sztukę składania papieru – origami. Dowiedzą się jak wykonać orientalny makijaż, dostaną możliwość ozdobienia swojej skóry tatuażami z henny.
Zorganizujemy konkurs wiązania sari, turbanów oraz rozpoznawania przypraw. Popołudnie zakończymy pokazem tańca rodem z Bollywood przy akompaniamencie tradycyjnych indyjskich instrumentów.
𝗦𝗢𝗕𝗢𝗧𝗔, 𝟮𝟰 𝗟𝗜𝗣𝗖𝗔
16.00 – 16.45 – O sztuce ebru, proscenium – pokazy i rozmowa. Prowadzi: MARTA PUCHŁOWSKA, EBRU MALOWANIE NA WODZIE – miejsce: „Fosa”
16.45 – 19:30 – Warsztaty ze sztuki ebru, proscenium. Prowadzi: MARTA PUCHŁOWSKA, EBRU MALOWANIE NA WODZIE – miejsce: „Fosa”
17.00 – 18.00 – Kierunek Azja! – rozmowa o kulturze japońskiej. GOŚCINNIE: DR. HAB. ARKADIUSZ JABŁOŃSKI PROF. UAM – miejsce: „Kawiarnia Artystyczna”
18.00 – 21.00 – „Azjatycka demonologia” – warsztaty z charakteryzacji dyskotekowej i wizażu + sesja zdjęciowa – miejsce: sala 23.
20.00 – 21:00 – KONCERT KAROLINY CICHEJ –  miejsce: „Fosa”
21.30 – 12.00 – DYSKOTEKA „BIG IN JAPAN”–  miejsce: „Fosa”
𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗘𝗟𝗔, 𝟮𝟱 𝗟𝗜𝗣𝗖𝗔
16.00 – 19.00 – Budowle z klocków LEGO – BUDUJEMY MUR CHIŃSKI I JAPOŃSKIE SMOKI RAZEM Z BRICKS 4 KIDZ – miejsce: „Kawiarnia Artystyczna”
16.00 – 19.00 – „Origami Manggha – sztuka składania papieru” – warsztaty GRUPA MANGGHA – miejsce: „proscenium na Fosie”
16.00 – 19.00 – Czy umiesz w Indie? –  konkurs wiązania sari, turbanów i rozpoznawania przypraw – miejsce: „Fosa”
16.00 – 19.00 – „Muśnięta orientem” – warsztaty z makijażu azjatyckiego MOHINI DANCE GROUP – miejsce: „Fosa”
17.00 – 19.00 – „Pnącza, kłącza, dzikie węże” – warsztaty tatuażu z henny – miejsce: sala 23
19.00 – 20.30 – „Czasem słońce, czasem deszcz” – warsztaty z tańca a’la Bollywood. Specjalnie dla naszej publiczności koncert i pokaz tańca – miejsce: proscenium na „Fosie”
Opiekun weekendu: Jakub Wrzosek
Wstęp wolny! Amfiteatr, ul. Parkowa 1
Na chwilę obecną nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na sekcje warsztatowe. Deklarowany udział to przyjście przed rozpoczęciem szkolenia. Sytuacja może się zmienić w razie wprowadzania większej ilości obostrzeń sanitarnych związanych z wystąpieniem pandemii COVID-19, o czym poinformujemy przed rozpoczęciem imprezy.
Partnerem wydarzenia jest: Pracownia Nowych Mediów, restauracja Otwarta – WINE CAFE oraz lodziarnia „Na rożku”.
Projekt „Fosa Pełna Kultury” został sfinansowany ze środków Gminy miasta Radom.
*Projekt BO 2021 – „Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat” finansowany jest z budżetu Gminy Miasta Radomia.