Przejdź do treści

Fosa pełna kultury: Wirtualna Fosa 0011! Weekend Nowych Mediów [20-21 lipca]

Podczas tegorocznej edycji „Fosy pełnej kultury: Do sześciu razy sztuka!” nie mogło zabraknąć Nowych Mediów i ich możliwości, również w tworzeniu sztuki. Dzięki Pracownia Nowych Mediów będziecie mogli zanurzyć się w świat nowoczesnych technologii!
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu zaprasza na kolejne warsztaty, pokazy i koncerty w ramach „Fosy Pełnej Kultury”. Weekend 20 i 21 lipca to spotkanie z nowymi mediami i technologiami.
W sobotę o godz. 16 w Kawiarni Artystycznej rozpoczną się niezwykłe warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zabierzemy wszystkich zainteresowanych na… ryby. Stworzone przez uczestników ryby zostaną wykonane ze specjalnie na tę okazję ręcznie barwionych papierów. O ich charakterze zadecydują wycięte z brystolu kształty, naklejane na nie elementy, czy też rysunek stworzony na ich powierzchni. Na koniec każda ryba zostanie umieszczona niczym kukiełka na patyku. Całość dzięki zastosowaniu materiałów fosforyzujących i podświetleniu lampami UV stworzy intrygujące światłoczułe obiekty. Warsztaty przeprowadzą absolwentki malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – art.mal. Alicja Wieczorek oraz art.mal. Katarzyna Wendland.

Również o godz. 16 przy scenie „Fosy pełnej kultury” rozpoczną się warsztaty z VR dla dzieci. Chętni będą mogli poznać tajemnice związane np. z wnętrzem wulkanu w ramach tzw. akademii VR. Natomiast „Pod 13-tką” dorośli będą mogli przenieść się do wirtualnego świata za pomocą okularów HTC. Tę część warsztatów przygotuje firma Białystok Cybersowa.
O godz. 18.45 powoli zaczniemy wchodzić w świat muzyki. Michała Kokoszka, znany jako Koker, przeprowadzi na scenie „Fosy” warsztaty beatboxowe.
Natomiast o godz. 20 rozpocznie się koncert zespołu JMS Band. Miłośnicy „radomskiego reggae” będą mogli usłyszeć najnowsze utwory zespołu, które znalazły się na płycie „Można”.
Z kolei w niedzielę zapraszamy całe rodziny do udziału w naszych kulturalno – naukowo – iluzjonistycznych projektach. O godz. 16 rozpoczną się warsztaty naukowe. W programie zaplanowano: lodowe bański, lewitujące magnesy, znikającą wodę, czary mary z mikrofali, łóżko fakira, płonącą dłoń, iluzje optyczne, kulę plazmową, magiczny papier, a także konkursy i zagadki dla widzów. Obok będzie funkcjonowało stanowisko do animacji z robotami. Chętni będą mogli wziąć udział w walkach robotów sumo na specjalnie przygotowanym ringu. Za tę cześć warsztatów będzie odpowiedzialna firma twojrobot.pl.

W trakcie niedzielnej „Fosy” Pracownia Nowych Mediów MOK „Amfiteatr” przygotuje warsztaty telewizyjne dla przyszłych dziennikarzy oraz prezenterów.
Na zakończenie „Weekendu nowych mediów” przed radomską publicznością wystąpi znany iluzjonista Damian Spętany, który swoimi magicznymi sztuczkami zaczarował m.in. jury programu Mam talent! W 2018 roku Damian Spętany doszedł do półfinału tego bardzo popularnego programu telewizyjnego. Dla grupy 15 osób (konieczne będą zapisy) iluzjonista przygotuje ciekawe warsztaty, natomiast później, około godz. 19, całe rodziny będą mogły wziąć udział w niezwykłym pokazie magii.
SOBOTA:
Godz. 16-19: Warsztaty mixmedialne
Godz. 16-19: Warsztaty VR
Godz. 16-21: Animacje dla dzieci z Madagaskarem
Godz. 18.45-19.45: Warsztaty beat box
Godz. 20 – 21.15: JMS Band – koncert

NIEDZIELA:
Godz. 16-19: Warsztaty naukowe i warsztaty z robotyki
Godz. 16-19: Studio TV Pracowni Nowych Mediów – familijne spotkania z telewizją.
Godz. 18.30-19.45: Iluzja (prawie) bez tajemnic – warsztaty + pokaz

Wstęp wolny.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu promocji kultury.
Więcej o naszej Pracowni Nowych Mediów przeczytacie tu.