Przejdź do treści

Free(Ra)dom Festival! Świętuj obchody Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76’ razem z Amfiteatrem


Eksponowanie wolnościowych wartości jest dla mieszkańców miasta oczywista. Radom jest bardzo ważnym przystankiem na mapie Polski i Europy w drodze do suwerenności. MOK Amfiteatr, przy współpracy z miastem Radom, oraz pozostałymi radomskimi placówkami kultury, przygotował obszerny program, który pokazuje szeroki i wielowątkowy kontekst znaczenia słowa „wolność”. Zobacz plan wydarzenia.
Przed nami „Wolność na falach”. 18, 19 i 20 czerwca serdecznie zapraszamy Państwa na cykl spotkań, który poprowadzi znakomity Hirek Wrona. Jego gośćmi będą znani dziennikarze m.in Tomasz Sianecki. Pierwsze spotkanie odbędzie się o 17:00 w restauracji „Łyżka i Widelec”.
W dniach 19 i 20 czerwca zapraszamy na  Free(Ra)dom Festival. Park Off – strefa młodych. Działania dedykujemy w całości młodzieży. Ideą jest stworzenie miejsca manifestacji indywidualnych wartości wolnościowych. Zapraszamy młodych ludzi do wzięcia udziału w pokazach, warsztatach i koncertach. Wydarzenie obędzie się w parku J. Malczewskiego na Obozisku bezpośrednio obok skate-parku. Nie zabraknie takich artystów jak: SUVA&M2K, Jeleń czy Rau_Performance. Przygotujcie się na projekcję filmu „Skandal” o warszawskiej grupie Molesta Ewenement. Podyskutujemy na temat wolności, zaprosimy na pokazy agresywnej jazdy na rolach, hulajnogach, desce i BMX. W przestrzeni powstanie miasteczko targowe, na których znajdziecie autorskie printy: koszulki z nadrukiem MWS Streetwear czy ubrania lokalnej marki Radomianka. Stoiska z jedzeniem i napojami pozwolą bawić się na całego. Zaczynamy o 13:00!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy „Tu wolno się pochlapać”, niesamowity action-painting ­– czyli działania animacyjno-artystyczne dla dzieci. Będziemy uczyć się różnych technik plastycznych w parku im. T Kościuszki od strony pl. Corazziego. To już niedługo, bo już 19 czerwca o 17:00!
Debata „Oblicza Wolności” (20 czerwca o godz. 16:00, pl. Corazziego, przed pomnikiem Jana Kochanowskiego) zwróci naszą uwagę na wolnościowe symbole, ale i nie tylko. Doskonali goście: Jan Mela, Marta Frej, Jerzy Górski, Szymon Szymankiewicz opowiedzą o pokonywaniu barier psychologicznych, dążeniu do celu czy o trudnościach w wychodzeniu poza strefę komfortu. Czy pozostawienie za sobą utartych schematów społecznych jest konieczne do spełniania własnych marzeń? Debata ma przyjrzeć się wolności z perspektywy doświadczeń. Prowadzenie Eliza Michalik.
Widowisko multimedialno-muzyczne „Koncert na ścianie” to niezwykle show, którego sceną stają się ściany budynków. Nie obawiajcie się! Nasi muzycy będą zabezpieczeni alpinistycznymi linami. Zdecydowanie widowisko będzie zaprzeczało wszelkim prawom grawitacji. Muzyka z pewnością zainspiruje Was do chłonięcia tradycji Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Kolorowe stroje, niezwykła linia melodyczna, gorące tropikalne rytmy… Nie musimy chyba więcej namawiać? Zapiszcie datę i miejsce: 20 czerwca godz. 21:40, na pl. Corazziego.
Podczas Free(Ra)dom Festival czeka na Was mnóstwo niespodzianek! Polecamy zwiedzać miasto w poszukiwaniach wolnościowych symboli, zwłaszcza po zmorku. Serdecznie zapraszamy!

.