Przejdź do treści

Garbatka 2019 – wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa i rysunku

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” i Gmina Garbatka-Letnisko zapraszają w czwartek, 7 listopada, na wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa i rysunku uczestników zajęć plastycznych dla dorosłych z Kuźni Artystycznej 
Uczestnicy zajęć plastycznych dla dorosłych pod nazwą ”Rozmową pędzlem malowane” z „Kuźni Artystycznej” wraz z prowadzącą spotkania Elżbietą Raczkowską mają zaszczyt zaprosić w najbliższy czwartek, tj. 7 listopada 2019 roku, o godz.. 18 do Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisku na otwarcie poplenerowej wystawy malarstwa i rysunku pt. GARBATKA 2019.
– Ekspozycja jest pokłosiem pleneru malarskiego, na którym dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, przebywaliśmy w dniach 27-30 czerwca br. Celem wyjazdu było zarejestrowanie  za pomocą pędzla i ołówka interesujących motywów pejzażowych. W ciągu tego krótkiego wyjazdu powstały prace różnorodne tematycznie i formalnie wykonane w technice malarskiej oleju, akrylu, akwareli oraz rysunki ołówkiem i kredką – podkreśla opiekunka grupy, Elżbieta Raczkowska.
Motywem, który najczęściej podejmowali artyści w swoich twórczych realizacjach, były plenery leśne z malowniczym zalewem i ciekawa w swojej wymowie artystycznej architektura starych drewnianych domów. – Zainteresowaniem cieszyła się także osadzona w klimacie Garbatki – Letnisko stacyjka kolejowa, na której przyjeżdżające i odjeżdżające pociągi wyznaczały niejako rytm naszych dni tam spędzonych – dodaje.

Tego rodzaju działania plenerowe wpisują się programowo w merytoryczno-dydaktyczną pracę zajęć prowadzonych dla dorosłych w Kuźni Artystycznej Amfiteatru. Zakłada ona m.in. szkolenie umiejętności plastycznych uczestników poprzez bezpośrednie obcowanie z naturą, poznawanie i docenianie jej znaczenia oraz rejestracji zjawisk z nią związanych w różnorodnych interpretacjach malarskich i rysunkowych.
Wstęp wolny.
Uczestnicy pleneru – autorzy wystawy:
Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński , Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Teodora Górska, Anna Grabiec, Bożena Leśniewska, Tadeusz Małaczek, Anna Michalczyk, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Teresa Sznyrowska, Iwona Warchoł, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko, Ida Woźniak.
Opiekun artystyczny pleneru: Elżbieta Raczkowska