Przejdź do treści

Głosy z głowy. Teatr radiowy – zapisy na warsztaty słuchowiskowe

Chcesz poznać tajniki tworzenia słuchowisk? Zapisz się na warsztaty słuchowiskowe, które poprowadzi Michał Zdunik, nagradzany dramatopisarz i reżyser. Warsztaty odbędą się w nowoczesnej przestrzeni Pracowni Nowych Mediów. Uczestnicy zajęć będą uczyć się m.in. adaptacji tekstów, nagrywania słuchowisk oraz postprodukcji. Projekt jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”.
Zasady rekrutacji
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 13 września włącznie na adres: pnm@amfiteatr.radom.pl. W zgłoszeniu prosimy o krótkie uzasadnienie (pół strony maszynopisu) dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach. W warsztatach mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia. Liczba miejsc ograniczona.
Michał Zdunik (ur. 1990), dramatopisarz, reżyser, eseista, kompozytor muzyki teatralnej, historyk literatury. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz pracuje nad doktorantem w Instytucie Literatury Polskiej UW.

Jego dramaty były wystawiane m.in w Teatrze Witkacego w Zakopanem (Lalki), Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu (Origami), Teatrze Polskiego Radia (Aż do samego końca), jak również prezentowane na scenach w Paryżu i Tuluzie oraz publikowane w „Dialogu” i edycjach książkowych.
W radiowym teatrze wyreżyserował dwa swoje teksty – Gate 0 (2017) i szczegółowa teoria życia i umierania (2018) oraz Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy (2019). Reżyseruje także spektakle dramatyczne (Matka odchodzi i Świadkowie… Tadeusza Różewicza, OPT, Gardzienice), operowe (Giasone Cavallego, Teatr Collegium Nobilium, Warszawa), koncerty (Dobranoc, Festiwal Gorzkie Żale w Warszawie) oraz przedstawienia teatru telewizji (Pradziady Kuczoka, cykl Teatroteka WFDiF).
2018 roku Zdunik został laureatem Nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia. Z kolei słuchowisko Szczegółowa teoria życia i umierania zdobyło Nagrodę Honorową im. Krzysztofa Zaleskiego na XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2019”. W poprzednich latach był również stypendystą MNiSW i Rektora UW, otrzymał również Stypendium Artystyczne m.st. Warszawy.