Przejdź do treści

Halo, Ziemia! Z aplikacją na spacerze

Wracamy z cyklem „Halo, Ziemia!” i 13 marca zapraszamy na drugą odsłonę bloku tematycznego poświęconego ptakom.  Z pewnością o wiele bardziej multimedialną!

Czy spacer z telefonem to dobry pomysł? Pewnie wielu z Was pomyślałoby, że na pieszej wycieczce telefon będzie wyświetlał same powiadomienia. Gdzie ten odpoczynek?
Pokażemy Wam, w jaki sposób czas wolny można łączyć z nauką. Potwierdzimy, że telefon komórkowy można wykorzystać o wiele bardziej kreatywnie. Identyfikacja odgłosów ptaków? automatyczne wskazanie interesujących miejsc w pobliskich lasach? Wytyczenie drogi za pomocą kompasu? Żaden problem! Potrzebujesz do tego tylko aplikacji!
Zestaw kilku darmowych programów pozwoli poczuć się nam o wiele bezpieczniej w miejscach, które odwiedzamy po raz pierwszy. Niezależnie czy aktualnie mamy dostęp do internetu.
Widzimy się w najbliższą w sobotę 13 marca o godz. 11:00 z Patrykiem Wikalińskimspecjalistą od Kreatywnego Smartfonowania, który w naszej Pracowni Nowych Mediów zaprezentuje zestaw aplikacji gotowych do pobrania z App Store oraz Google Play
Naładujcie swoje baterie i zaznaczcie swoją obecność w wydarzeniu, a my zajmiemy się już resztą!