Przejdź do treści

Iwona Skwarek z big bandem „Mundana”

Z połączenia doświadczenia świetnej wokalistki i rasowego big bandu może wyjść tylko pierwszorzędny koncert. Nie może być inaczej podczas występu Iwony Skwarek – uznanej radomskiej wokalistki – oraz big band „Mundana”. Koncert odbędzie się 24 lutego w Resursie Obywatelskiej. Wstęp wolny
Koncert jest drugim spotkaniem z cyklu Radomscy muzycy z big bandem „Mundana”. Cykl jest okazją do zaprezentowania publiczności uznanych muzyków związanych z Radomiem, a takich nie brakuje. Występ z big bandem daje każdemu muzykowi wiele możliwości artystycznej ekspresji i gwarantuje rozrywkę na bardzo wysokim poziomie.
Iwona Skwarek – znana i doświadczona radomska wokalistka oraz pedagog. Laureatka Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Brała udział w niemieckich produkcjach musicalowych (”A. L. Webber Gala”, „G. Gershwin Gala” i „Musical’s Classics”). Współpracowała z formacjami jazzowymi: Simple Accoustic Quartet, Szkill Trio, Kossacz Band i Jarosław Barów Band oraz z kabaretem Koń Polski. Udziałem wokalistki jest kilka projektów muzycznych. Ostatnie z nich to płyty: „Późne dziecko” z zespołem Qviat Rycerstwa i „ Zapach deszczu” Marcina Lenca. W 2006 roku założyła przy Młodzieżowym Domu Kultury chór „Gospel Radom” i jest tej formacji dyrygentką.
Big band „Mundana” to uznana marka na scenie muzycznej Radomia i regionu. Zespół niejednokrotnie uświetniał miejskie imprezy grając m.in. na „Uliczce Tradycji”, na święcie patrona Radomia – „Kazikach”, podczas uroczystości wręczenia Radomskiej Nagrody Kulturalnej, czy na otwarciu strefy kibica w Radomiu podczas Euro 2012. Big band gra jazz, muzykę latynoamerykańską oraz popularne utwory rozrywkowe.
Współorganizatorem koncertu jest OKiSz „Resursa Obywatelska”.
Wstęp wolny
Miejsce:
OKiSz „Resursa Obywatelska”
ul. Malczewskiego 16
Czas:
24 lutego 2014 roku
godz. 18.00