Przejdź do treści

Jerzy Filar Trio – Dzień kobiet w Krainie Łagodności

Tuż przed Dniem Kobiet, 6 marca, zapraszamy, nie tylko panie, na wieczór z piosenką autorską. Piórem Jacka Cygana pisane piosenki zaprezentuje formacja Jerzy Filar Trio. 
 Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.
Autor ponadczasowych przebojów takich jak „Samba sikoreczka”, „Za szybą”,” Jola Ola”, ”Listopady liści”, „Stary Star”, wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 za album „Cienie”. Do roku 2006 na stałe współpracował z Hanką Bielicką. Współtworzył również programy telewizyjne i radiowe.
Jerzy Filar swoje płyty nagrywa z czołówką polskich muzyków jazzowych, m. in. z Januszem Skowronem, Zbigniewem Jaremko, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Herdzinem, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim, Jerzym Główczewskim. Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka – to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.
Koncert w Kawiarni Artystycznej przebiegnie w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Usłyszycie kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu „Nasza Basia Kochana” jak również piosenki z autorskich albumów „Cienie” i „Dwie Dusze”.
Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu: Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusja, akordeon; Piotr Engwert – gitara basowa.
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.
Początek koncertu 6 marca o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.
Liczba miejsc ograniczona.
Oprawa smakowa: Otwarta Wine-Cafe.