Przejdź do treści

Kaidan – wieczór japońskich opowieści grozy – dla dorosłych


Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr razem z Radomską Grupą Opowiadaczy zapraszają na Kaidan, a więc wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych!
4 listopada 2021, godz. 19:00
Posłuchamy o historii o spotkaniu z Mujiną! Opowiemy o mściwych duchach i o współczesnych japońskich legendach miejskich, którymi straszą się Japończycy.

W Japonii w okresie Edo popularnym zwyczajem były Hyaku-monogatari – spotkania towarzyskie odbywające się nocą, podczas których opowiadano straszne opowieści kaidan. Zapalano świece, a po każdej opowieści jedną z nich gaszono, a w pokoju stopniowo zapadał zmrok… Stwórzmy niepowtarzalne widowisko w „Kawiarni artystycznej” przy ul. Parkowej 1.
Radomska Grupa Opowiadaczy powstała na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem.
Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.
Wystąpią: Agata Dzik, Justyna Kwiecień, Ewa Nowakowska, Paulina Sobol, Dariusz Wróbel, Ryszard Ryziewicz, Paweł Błach.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, ul. Parkowej 1 – „Kawiarnia artystyczna”
Bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu wydarzenia na stronie Biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.
Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.