Przejdź do treści

Kulturowo otwarci: Szlakiem radomskich pałaców i pałacyków

– Zapraszamy radomian „z urodzenia”, lokalnych patriotów oraz radomian przyjezdnych – obcokrajowców mieszkających w naszym mieście – na wycieczkę z przewodnikiem! Wycieczkę po Radomiu  i jego architektonicznie ciekawych miejscach. Tematem niedzielnej przechadzki będą radomskie pałace i pałacyki oraz ich historia – zachęca Veronika Hajdu, pomysłodawczyni cyklu „Kulturowo otwarci”. Zbiórka 28 lutego o godz. 10.45 przy pomniku Jana Kochanowskiego (przy parku T. Kościuszki, vis a vis Urzędu Miejskiego w Radomiu – Żeromskiego 53). 
Przewodnikiem będzie Pani Alina Osieniecka – pilot i przewodnik wycieczek turystycznych, pracownik Centrum Informacji Turystycznej przy MOSiR w Radomiu. Radomianka, której przyświeca motto: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Propagatorka rodzinnego miasta Radomia.
Spacer odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i w bezpiecznych „okolicznościach”, bo na świeżym powietrzu. Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz on-line.
Udostępnimy także przewodnik trasy i zabytków w językach: włoskim, polskim, francuskim , rosyjskim, niemieckim i angielskim.
Po uprzednim zgłoszeniu na miejscu będzie możliwość przetłumaczenia fragmentów niezrozumiałych dla gości spotkania na język rosyjski, ukraiński, angielski, niemiecki.

Zbiórka 28 lutego o godz. 10.45 przy pomniku Jana Kochanowskiego (przy parku T. Kościuszki, vis a vis Urzędu Miejskiego w Radomiu – Żeromskiego 53).
PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE!
WAŻNE: Jeśli 14 lutego 2021 r. nie zmienią się obostrzenia co do organizacji imprez i zgromadzeń, przełożymy spacer na inny termin.