Przejdź do treści

KulturowOtwarci: Choinka bożonarodzeniowa Wschodu i Zachodu


 
AKTUALIZACJA: WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE.
 
KulturowOtwarci na koniec roku? Brzmi dobrze! Co powiedzie na różne odsłony choinek bożonarodzeniowych? Od Wschodu do Zachodu! Jesteście ciekawi, jak ukształtowała się tradycja dekorowania w Niemczech i na Ukrainie?
11 grudnia, godz. 15.00 – ul. Parkowa 1.
Tematem warsztatu będzie spotkanie tradycji bożonarodzeniowej Wschodu i Zachodu. Naszymi gośćmi będą: Oksana Stępień z Ukrainy i Leo Mausbach z Niemiec. Wspólnie z nimi wykonamy charakterystyczne dla ich krajów ozdoby choinkowe i przyjrzymy się zwyczajom świątecznym Niemców i Ukraińców. Obydwa kraje bezpośrednio sąsiadują z Polską – podczas spotkania będziemy mogli wspólnie przekonać się, jak mocno nasze świąteczne obyczaje się przenikają i jak wiele wzajemnie czerpiemy z naszych kultur.
Wstęp biletowany:
10 zł – bilet pojedynczy: https://biletyna.pl/inne/KulturowOtwarci-Choinka-bozonarodzeniowa-Wschodu-i-Zachodu
*Wejściówkę kupisz także w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność tylko gotówką).
Oksana Stępień – pochodzi z Ukrainy z pięknego zakątku malowniczych Karpat (Obwód Iwano-Frankowski). Do Polski sprowadziła ją miłość do męża, z którym tworzy udany związek od 11 lat. Obecnie mieszka w gminie Gózd w miejscowości Kłonów. Jej pasją jest rękodzieło, którym na co dzień się zajmuje i dzieli się pasją z innymi, pracując w świetlicy wiejskiej w Kłonówku i Kłonowie.
Podczas warsztatów wykonamy wspólnie efektowne jeżyki z papieru
Leo Mausbach – pochodzi z Berlina i mieszka od czasów swoich studiów w Polsce. Dzięki żonie-radomiance miał też już okazję poznać prawdziwe polskie święta.
Niemcy kochają Boże Narodzenie bardziej niż jakiekolwiek inne święta. Porozmawiamy o tym, które znane tradycje bożonarodzeniowe mają swoje korzenie w Niemczech, o co Niemcy kłócą się pod choinką i o co chodzi z wigilijną parówką!
Podczas warsztatu wykonamy gwiazdki z prasowanej słomy.
Liczba miejsc ograniczona!
Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.