Przejdź do treści

I LO i Bluebird Band na Muzycznych fontannach

Muzyczną mieszankę usłyszymy na najbliższym koncercie z cyklu Muzyczne fontanny, który odbędzie się w piątek 11 lipca. Zaprezentują się bardzo zdolne wokalistki z I LO oraz świetny zespół Bluebird Band. Będzie rockowo, poetycko, popowo i bluesowo
Cztery zdolne wokalistki z I LO im. Mikołaja Kopernika zaśpiewają na piątkowym koncercie przy fontannach. Każda z kobiet, mimo młodego wieku, wielokrotnie występowała publicznie. Każda z nich jest bardzo umuzykalniona i ma za sobą wokalne sukcesy. W ich wykonaniu usłyszymy utwory takich artystów jak Edyta Górniak, Adele, Carina Round i Grażyna Łobaszewska. Zaśpiewają Natalia Przybył, Martyna Nowak, Kamila Iwańczyk oraz Karolina Zawierucha.
Zespół Bluebird Band to pięciu pasjonatów bluesa i blues-rocka. Każdy z członków bandu ma duże doświadczenie muzyczne. Zespół tworzą Darek Makarewicz – wokal, Michał Trzpioła – gitara i Paweł Matracki – gitara, Andrzej Wartyni – bas i Leszek Tarasiński – perkusja. Muzycy spotykają się, kiedy tylko pozwalają im na to obowiązki zawodowe, i grają standardy rocka i białego bluesa czerpiąc z tego niemałą satysfakcję. W tym zespole młodość łączy się z doświadczeniem, a to z powodu różnicy pokoleniowej między muzykami. Andrzej Wartyni, Leszek Tarasiński i Paweł Matracki aktywnie uczestniczyli w muzycznym życiu Radomia w latach 80-tych i 90-tych udzielając się w niezliczonych projektach rockowych i jazz-rockowych. Darek Makarewicz i Michał Trzpioła reprezentują młode pokolenie radomskich muzyków.
Kwintet rozpoczął wspólną przygodę muzyczną w 2012 roku, kiedy po kilku próbach zdecydował się zagrać w radomskim klubie Bordo koncert zatytułowany „Tribute to Jimi Hendrix and Steve Ray Vaughan”. Zaprezentowane wówczas kompozycje Hendrixa, Claptona, Ray Vaughana i Johna Mayera przyciągnęły mnóstwo fanów blues-rockowej muzyki. Po tym koncercie zespół kilkakrotnie pokazywał się publiczności z regionu radomskiego spotykając się z uznaniem i aplauzem. Muzycy z Bluesbird Band granie traktują jako pasję i odskocznię od życiowej codzienności. Ich koncerty nie są regularne, tym bardziej warto zobaczyć ich w akcji.
Miejsce:
Fontanny, Żeromskiego 35
Czas:
11 lipca, godz. 19:00