Przejdź do treści

Marek Napiórkowski Trio w Amfiteatrze

Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd? – pytał Ludwik Jerzy Kern. Kto chce na chwilę przenieść się do muzycznego nieba niech przyjdzie 15 listopada do MOK „Amfiteatr” na występ znakomitego zespołu jazzowego „Marek Napiórkowski Trio”. Koncert będzie poświęcony pamięci Jarosława Śmietany
Marek Napiórkowski to kompozytor i jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce. Grał i nagrywał z najlepszymi muzykami jazzowych w Polsce i na świecie m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Leszkiem Możdżerem i Ewą Bem. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami. Nagrał cztery solowe płyty: „Nap” (2005), „Wolno” (2007), która uzyskała status złotej płyty, „KonKubiNap” (2011) oraz Up! (2013). Cztery razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012.
Napiórkowski zagra ze świetnymi muzykami: perkusistą Michałem Dąbrówką oraz kontrabasistą Michałem Barańskim. Radomski koncert poświęcony będzie Jarosławowi Śmietanie – doskonałemu gitarzyście jazzowemu, który zmarł we wrześniu 2013 roku
Michał Barański – kontrabasista i gitarzysta basowy. Laureat wielu ważnych i prestiżowych nagród jazzowych. Współpracuje z amerykańskimi i polskimi jazzmanami m.in. z: Bennie Maupinem, Nigelem Kennedym, Davidem Doruzka, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Grzegorzem Nagórskim, Joachimem Menclem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Dorotą Miśkiewicz, Anną Serafińską, a także formacją Mate.o, Afromental, Natalią Niemen i zespołem New Life M oraz chórem gospel Trzecia Godzina Dnia.
Michał Dąbrówka – perkusista. Współpracował z orkiestrą Janusza Stokłosy, która oprawiała muzycznie popularny musical „Metro”, „Do grającej szafy grosik wrzuć” oraz „Brell”. Jest zaliczany do grona najbardziej wziętych muzyków sesyjnych w Polsce. Świadczy o tym imponująca ilość albumów, w których nagrywaniu wziął udział. Wiele z nich odniosło ogromny sukces komercyjny, osiągając status wielokrotnej platyny. Brał udział w niezliczonej ilości festiwali w Polsce i za granicą i w najpopularniejszych programach telewizyjnych. Współpracował z mnóstwem uznanych i najbardziej znanych polskich artystów. Jest laureatem wielu nagród i plebiscytów.
Miejsce:
MOK „Amfiteatr”
Kawiarnia muzyczne
ul. Parkowa 1
Czas:
15 listopada
Godz. 19:00
Bilety do nabycia w MOK „Amfiteatr” ul. Parkowa 1
Cena: 20 zł
marek_napiorkowski_trio