Przejdź do treści

Scott Henderson Gang – mistrz gitary w Amfiteatrze

scott_henderson_radom_600Unikalna muzyczna uczta odbędzie się 6 maja w radomskim Amfiteatrze  za sprawą jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. W nowej przestrzeni muzycznej Amfiteatru – na dziedzińcu pod estakadą – wystąpi Scott Henderson Gang!
Scott Henderson to jeden z czołowych gitarzystów z kręgu muzyki modern jazz, fusion i blues. Naukę gry rozpoczął w wieku 12 lat wzorując się na takich artystach jak Jimy Hendrix, Jimmy Page, Richie Blackmore, John Coltrane i Miles Davis. W 1991 uznany został za najlepszego gitarzystę przez najpoważniejszy magazyn gitarowy „Guitar Word”. Wydał pięć solowych płyt o kilkadziesiąt z innymi znakomitymi muzykami. Henderson jest szefem departamentu gitary w „Guitar Institute of Technology” w Los Angeles.
Znakomity muzyk współpracował z tak uznanymi artystami i grupami jak Chick Corea Electric Band, Jean Luc Ponty, Joe Zawinul Syndicate, Jef Berlin, Gary Willis, Denis Chambers, Victor Wooten i Steve Smith. w Radomiu artysta wystąpi w towarzystwie świetnych muzyków: Travisa Carltona i Krzysztofa Zawadzkiego.
Spotkanie ze Scottem Hendersonem
Po koncercie odbędzie się spotkanie ze Scottem Hendersonem, podczas którego artysta będzie odpowiadał na pytania publiczności.
Bilety:
Cena: 30 zł
Do nabycia od 24 kwietnia w godz. 8:00-15:00 w MOK „Amfiteatr” – ul. Parkowa 1  – z wyjątkiem weekendów oraz 2 i 3 maja. W dniu koncertu bilety do kupienia będą w godz. 8:00-19:00.
Miejsce:
Koncert odbędzie się w odnowionej przestrzeni Amfiteatru: na dziedzińcu pod estakadą.
ul. Parkowa 1, Radom
Czas:
6 maja 2016 roku
godz. 19.00