Przejdź do treści

Mistrzowie country na Żeromskiego

colorado_band_600W niedzielny wieczór 2 sierpnia na deptaku przed Urzędem Miejskim zabrzmi country. Kawałek muzycznej Ameryki pokaże nam zespół Colorado Band, który wystąpi na kolejnym koncercie w ramach „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Wstęp wolny.
Colorado Band to zespół od lat występujący z powodzeniem na polskich i zagranicznych scenach, na których króluje muzyka country. Inspiracją dla stworzenia własnego charakterystycznego stylu bandu stał się amerykański rock z elementami country.
Colorado Band wystąpił na wielu festiwalach country z polskimi i zagranicznymi gwiazdami tego nurtu muzycznego. Potwierdzeniem wysokiej rangi zespołu była nominacja do reprezentowania Polski na festiwalu „Europe Country 98” w Mrągowie, gdzie zdobył nagrodę publiczności i zajął I miejsce w konkursie „Audio-Tele”. Nagrana w 1998 roku płyta „Na Świąteczny wieczór” z udziałem Krystyny Prońko, Elżbiety Adamiak i Sławomira Wierzcholskiego została uznana Płytą Roku 1998 w internetowym plebiscycie „Nowy Country Osobowy ”. To tylko część z licznych sukcesów Colorado Band. Zespół nie traci muzycznego impetu i nadal rozgrzewa fanów country i rocka.
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
Żeromskiego 53
Czas:
2 sierpnia (niedziela) 2015 roku
godz. 19.00