Przejdź do treści

Morskie opowieści na początek „Spotkajmy się na Żeromskiego 2014"

Od żeglarskich pieśni zacznie się nowa edycja cyklu koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Na scenie przed Urzędzie Miejskim zaprezentują się dwa radomskie zespoły: Kliper oraz Kasia Mucha z zespołem
Kliper
Zespół Kliper gra nieprzerwanie od 1997 roku prezentując repertuar od skocznej piosenki żeglarskiej po szantę klasyczną. Grupa zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach szantowych. W 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Kliper – „Szanty klasyczne”, która cieszyła się dużą popularnością wśród słuchaczy i zdobyła uznanie krytyków. W lipcu 2011 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Zapomniany powrót”. Muzycy są bardzo aktywni: tworzą, opracowują i nagrywają nowe utwory. Koncertują w kraju i za granicą.
Zespół tworzą: Maciej Falkiewicz, Mikołaj Firlet, Rafał Błędowski, Paweł Głowacki, Krzysztof Adamczyk. Etatowym basistą i technikiem sceny jest Mikołaj Ganabisiński.

Kasia Mucha z zespołem

Kasia Mucha z zespołem


Kasia Mucha z zespołem
Zespół powstał w Radomiu w 2014 roku. Grupa gra utwory w stylu rock, country, folk i szanty. Wokalistka zespołu – Kasia Mucha – jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Na jednym z nich poznała muzyków, z którymi obecnie występuje.
Skład:
Katarzyna Mucha – wokal
Mikołaj Czester Ganabisiński – perkusja
Mariusz Bochnia – bas
Piotr Lis – gitara akustyczna
Dawid Walczak – klawisze
Tomasz Kucharczyk – gitara elektryczna
Czas:
Niedziela 6 lipca, 2014
godz. 19:00
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53