Przejdź do treści

Niezwykły koncert trzech tenorów na Żeromskiego

Niedzielny koncert trzech tenorów zorganizowany w ramach cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego” przez MOK „Amfiteatr” okazał się niezwykłym sukcesem! Nawet do trzech tysięcy osób przybyło przed gmach Urzędu Miejskiego, by wsłuchiwać się w największe przeboje operetkowe takie jak „Tango milonga”, „La donna e mobile”, Wielka sława to żart„ czy „O sole mio”. Witold Matulka, Tomasz Urbaniak i Łukasz Gaj – znakomici soliści – przy akompaniamencie świetnej orkiestry kameralnej stworzyli niezwykłe widowisko, którego słuchacze nie mieli dość. Zapraszamy do fotorelacji z koncertu >>
Gromkie spontaniczne oklaski, uśmiechy, machanie rękami a nawet śpiew z solistami – tak widzowie reagowali na występy artystów. A sami artyści…byli bardzo zadowoleni. Żywo reagowali na zachowanie publiczności pozdrawiając, uśmiechają się, a nawet powtarzając zwrotki piosenek. W podziękowaniu dwa razy bisowali przed radomską publicznością pokazują jak bardzo udał się niedzielny koncert.
Występ artystów tak bardzo się podobał, że kiedy Iwona Siejek, znakomicie prowadząca koncert, zapowiedziała ostatni utwór, widzowie spontanicznie pokazali, że chcą więcej muzyki klasycznej tego wieczoru. Około trzytysięczna publiczność, niezwykle miła atmosfera pełna życzliwości, kultury i uśmiechów, do tego bardzo wysoki poziom artystyczny – tak można podsumować niedzielny koncert. To pokazuje, że jest duże zapotrzebowanie na kulturę wysoką w Radomiu.