Przejdź do treści

Ponad pół setki zgłoszeń do XIV Turnieju Słowa

xiv_turniej_slowa_60055 zgłoszeń wpłynęło do Amfiteatru na XIV Turniej Słowa poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Najwięcej zgłoszeń jest z Radomia. Nie zabrakło jednak chętnych z Wsoli, Szydłowca i Jedlińska. Turniej rozpoczyna się w najbliższy piątek 13 grudnia
Liderem wśród liczby zgłoszonych uczestników jest III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego. Z radomskich liceów zgłosiły się ponadto: IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego, I LO im. Mikołaja Kopernika, V LO im. Romualda Traugutta, IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego, X LO im. Stanisława Konarskiego i VI LO im. Jana Kochanowskiego. Ale to nie wszystko. W Turnieju wezmą jeszcze udział uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich, Zespołu Szkół Samochodowych oraz Zespołu Szkół Technicznych.
Zdecydowanie największą popularnością wśród wybranych kategorii cieszy się recytacja. Dwoje uczestników wystąpi w kategorii monodram. Trzy osoby zdecydowały się na kategorię wywiedzione ze słowa.
Na uczestników Turnieju czekają dyplomy i nagrody książkowe. Turniej Słowa to cykliczny konkurs recytatorski odbywający się zawsze pod koniec roku i mający na celu propagowanie polskiej literatury oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego i doskonalenie umiejętności recytatorskich.
Patronat honorowy nad XIV Turniejem Słowa objął Prezydent Radomia – Andrzej Kosztowniak.
Miejsce:
ul. Parkowa 1
Czas:
13 grudnia 2013
godz. 14:00