Przejdź do treści

Przygoda życia – Rodzicielstwo #W formie po porodzie

W cyklu podcastów „Przygoda życia – Rodzicielstwo” zapraszamy 15 lutego wieczorem na część 4 poświęconą fizjologii kobiet po porodzie.

Pomysłodawczyni cyklu – Karolina Rudecka z Działu Projektów Kulturalnych – rozmawiać będzie z Agatą Łabędzką – fizjoterapeutką uroginekologiczną, która zajmuje się terapią kobiet, specjalizuje się m.in. w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej, terapii blizny. Przygotowuje kobiety do porodu, a także kobiety planujące ciążę, by jak najlepiej przeżyć ten czas dbając o siebie. Zajmuje się również terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha. Agata Łabędzka ukończyła liczne szkolenia z tego zakresu głównie w fundacji Aenon, Rehaplusie, Rehaintegro, Good Move, Movuto, Fizjo Activ i wiele innych.
Podczas spotkania spróbujemy odczarować termin „fizjoterapia uroginekologiczna”. Opowiemy, jak ważne jest, aby być świadomą stanu zdrowia swojej miednicy. Będziemy mówiły o problemach, z jakimi spotyka się kobieta zostając mamą, a które są ciągle tematem tabu. Podpowiemy, jak zadbać o mięśnie dna miednicy.