Przejdź do treści

Radomskie klimaty na początek „Spotkajmy się na Żeromskiego”

Excentrycy i Frument Project to dwa znakomite radomskie zespoły, które zaprezentują się radomianom na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Różne brzmienia i style muzyczne. Podobna wrażliwość i bardzo wysoki poziom muzyczny czekają na słuchaczy, którzy przyjdą 7 lipca w niedzielę na koncert przed Urząd Miejski w Radomiu

EXCENTRYCY

EXCENTRYCY


Excentrycy
Grupa powstała z połączenia sił muzyków grających wcześniej w zespołach AFTER 40 (Jarek Zarychta – instrumenty klawiszowe, Leszek Tarasiński – perkusja) i DOBRAMOC (Edyta Popławska – śpiew, Krzysiek Szczęśniak – bas). Po krótkich poszukiwaniach personalnych do składu dołączyli gitarzysta Michał Trzpioła i saksofonista Tomek Strzelczyk.
Zespół wykonuje własne kompozycje łączące różne style i pomysły muzyczne, nie ograniczając swobody wypowiedzi poszczególnych muzyków.
 
FRUMENT PROJECT

FRUMENT PROJECT


Frument Project
Grupa czterech przyjaciół wykonujących wyjątkową muzykę akustyczną charakteryzującą się współczesnym brzmieniem i ciekawym ujęciem ludowych melodii, które zagrane na specyficznym zestawie instrumentów krzewią muzykę ludową wśród każdej kategorii wiekowej słuchaczy.
W repertuarze zespołu znajdują się folkowe głosy ziemi radomskiej oraz autorskie utwory lidera zespołu – Patryka Walczaka. Występy zespołu charakteryzują się przede wszystkim niezwykle silną, pozytywną energią przekazu, ekspresyjnymi improwizacjami oraz magicznym nastrojem budowanym przez każdego z muzyków.
Frument Project to: Patryk Walczak – akordeon, Jacek Długosz – gitara akustyczna, Łukasz Rylski – gitara basowa, Kamil Rylski – cajon i instrumenty perkusyjne.
 
Czas:
7 lipca 2013
Godz. 19.00
 
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53