Przejdź do treści

Renesans i Klaudia Kowalik na Muzycznych fontannach

Piątkowy wieczór 1 sierpnia upłynie przy dźwiękach rocka lat ’80 i ’90 i nastrojowych ballad. Wystąpi rockowa kapela Renesans i zdolna wokalistka Klaudia Kowalik
Renesans działa od 2000 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do odrodzenia rocka, bo właśnie ten gatunek muzyczny gra Renesans. Zespół wielokrotnie występował na finałach WOŚP, dniach miast i juwenaliach. Poza tym koncertował z takimi gwiazdami jak: Natalia Kukulska, Szymon Wydra & Carpe Diem, Paweł Kukiz i Piersi, IRA, Blenders, Ich Troje. Obecnie Renesans ściśle współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.
Skład zespołu:
Michał Biernacki – gitara śpiew
Grzegorz Biernacki – gitara
Kamil Tomasik – perkusja
Maciej Świtas – bas
Klaudia Kowalik
 Klaudia Kowalik to uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jest stypendystką „Polish Orphans Charity”. Zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „My XXI-wiek” w Bułgarii oraz na Festiwalu „Magia Italiana”. Klaudia jest laureatką stypendium artystycznego Prezydenta Radomia. Od roku 2012 współpracuje ze Stanem Breckenridgem, który zaprosił ją do współpracy. Od Marca 2013 roku wspólnie koncertują, wydali również album „All About Jazz”: Live in Poland. Obecnie pracują nad drugą wspólną płytą „Jazz is Alive”.
Miejsce:
Fontanny, Żeromskiego 35
Czas:
1 sierpnia, godz. 19:00