Przejdź do treści

Scena letnia: Cygańskie Czary, Redlin i Carrantuohill

W trzy ostatnie weekendy lata (24 sierpnia, 31 sierpnia, 7 września) Amfiteatr zaprosi na drugą odsłonę projektu „Scena letnia” – zadania finansowanego ze środków Gminy Miasta Radomia – Budżet Obywatelski 2019”. Tym razem w odsłonie stricte koncertowej. Wstęp na wydarzenia jest wolny
Po czerwcowej odsłonie familijnych pikników zwieńczonych koncertami wracamy do parków na Ustroniu, Gołębiowie II i Południu. Na plenerowych koncertach zabrzmią cygańskie rytmy, folk w nowoczesnym wydaniu i celtycka muzyka najlepszej próby!
24 sierpnia 2019
Godz. 19.00
Koncert Eleny Rutkowskiej i zespołu Cygańskie Czary
Niecodzienne wydarzenie, rewia estradowa – Cygańskie Czary. Muzyczno-taneczne widowisko pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy… romansów rosyjskich. Elena Rutkowska, gwiazda muzyki romskiej, zaprasza do współpracy najlepszych w Polsce i Europie muzyków. W programie pełnym wigoru i radości życia zabrzmią najwspanialsze utwory cygańskie.
Miejsce: Park na Ustroniu

 
 
31 sierpnia 2019
godz. 19
Redlin – koncert
Czeka nas mocna dawka światowego folku w nowoczesnym, profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu zespołu Redlin. Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog.
Miejsce: Park na Gołębiowie II przy ul. Gen. Hallera

 
7 września 2019
godz. 19
Carrantuohill – koncert
Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”.
Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
Miejsce: Park na Południu od strony ulicy Łąkowej