Przejdź do treści

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w Amfiteatrze


Klasycy polskiego bluesa zawitają do Radomia w piątek 17 października. W ramach 13 Radomskiego Festiwalu Jazzowego w Amfiteatrze wystąpi Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to działający od 30 lat najpopularniejszy polski wykonawca bluesa. Zespół wydał dwadzieścia płyt, nagrywał z amerykańskimi gwiazdami bluesa, supportował gwiazdy światowego formatu: B.B. King (Warszawa 1996) i Blues Brothers (Norymberga 1989). Dał kilka tysięcy koncertów w Polsce. Występował niemal w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.
Zespół dopracował się własnego niepowtarzalnego stylu, który bazuje na akustycznym instrumentarium i połączeniu bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i wielu przebojów: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” i „Chory na bluesa”. Lider Nocnej Zmiany Bluesa to również wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest również dziennikarzem radiowym i prasowym oraz organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”.
Skład zespołu:
– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
– Witold Jąkalski: gitara slide
– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
– Grzegorz Minicz: perkusja
Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – Kawiarnia muzyczna
ul. Parkowa 1
Czas:
Piątek 17 października, 2014
godz. 19:00
Bilety:
Wstęp 20 zł
MOK „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1
Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
Bądź w dniu koncertu