Przejdź do treści

Smolik//Kev Fox – po raz pierwszy w Radomiu!

8 grudnia wieczorem zapraszamy w gościnne mury Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga na finał naszego projektu „Wolność 24/7”, którego głównymi gwiazdami będą Smolik i Kev Fox! 
Zaprezentujemy film dokumentalny, który powstał w ramach warsztatów DO[WOLNOŚĆ] pod okiem artysty wizualnego Piotra Piasty; jego twórcami byli uczniowie z X LO im. S. Konarskiego, a bohaterami Wy – radomianie. Uczniowie szkoły muzycznej, przechodnie, tancerze, „Sprężyści” opowiadali o tym, jak rozumieją wolność, czym ona dla nich jest, jakie widzą dla niej zagrożenia we współczesnym świecie.
Po projekcji finałowy koncert dwóch znakomitych artystów – Smolika i Keva Foxa.
SMOLIK // KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera.
SMOLIK // KEV FOX to również jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa, a ich pierwszy singiel „Run” przez wielu uznawany był za utwór roku.

Od czerwca 2017 płyta ma status platynowej. We wrześniu 2018 miała miejsce premiera QUEEN OF HEARTS czyli najnowszej EP duetu SMOLK//KEV FOX. Składające się na nią 4 utwory, to efekt sesji nagraniowej, która miała miejsce w lutym 2017 w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.
Początek finału o godz. 18 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70.
Bilety po 70 zł w przedsprzedaży, po 80 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.