Przejdź do treści

Spotkajmy się na Żeromskiego 2013 – podsumowanie

Za nami piąta edycja cyklu koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego”, którą organizuje MOK „Amfiteatr”. Siedem niezwykłych występów, tysiące słuchaczy, przeróżne gatunki muzyczne, wzruszenia, uśmiechy, tańce, śpiewanie z muzykami i świetny klimat stworzony przez artystów i widzów – tak w skrócie możemy podsumować dwa miesiące wypełnione muzyką. Przypomnijmy sobie wszystkie tegoroczne koncerty
7 lipca
Frument Project i Excentrycy
Na pierwszym koncercie zaprezentowały się dwa rodzime zespoły: młodzi muzycy z Frument Project grający utwory folkowe w bardzo ciekawych nowoczesnych aranżacjach oraz Excentrycy – zespół złożony zarówno z młodych jak i starszych muzyków grających mieszankę m.in. popu i jazzu. Koncert przyciągnął wielu widzów, którzy mieli okazję dowiedzieć się, że radomscy muzycy grają na bardzo wysokim poziomie. O zespołach Frument Project i Excentrycy może być jeszcze głośno w Polsce
IMG_9482
IMG_9407
 
14 lipca
Redlin
Koncert zespołu Redlin to była bardzo mocna dawka pozytywnej energii. Dużo ruchu na scenie, przeboje światowego folku oraz charyzma i ekspresja wokalisty sprawiły, że ponad tysiąc przybyłych na koncert widzów bawiło się świetnie przez blisko półtorej godziny. Redlin pokazał jak żywiołowy koncert i bawić publiczność.
IMG_9623
 
21 lipca
Trzech tenorów
Koncert Trzech tenorów okazał się bardzo dużym sukcesem nie tylko artystycznym, ale również frekwencyjnym. Około trzy tysiące radomian przyszło na niedzielny koncert, by posłuchać światowych przebojów świata operetki. „Tango milonga”, „La donna e mobile”, „Wielka sława to żart„ czy „O sole mio” to tylko część brawurowo wykonanych pieści. Witold Matulka, Tomasz Urbaniak i Łukasz Gaj dali znakomity popis wokalny i uwiedli wypełniającą plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu publiczność. Było wesoło, niezwykle kulturalnie, miejscami nostalgicznie i wzruszająco.
IMG_0234
 
28 lipca
Poparzeni Kawą Trzy
Muzycy z zespołu Poparzeni Kawą Trzy to znani dziennikarze radiowi i telewizyjni. Na radomskim deptaku dali świetny koncert, na który przyszło kilka tysięcy widzów. Ich muzyka jest odważna, żywiołowa, wesoła, taneczna i nadzwyczaj dobrze bawi. Wiedzą to wszyscy ci, którzy ostatniej niedzieli lipca postanowili przyjść na ten koncert.
M1680027
 
4 sierpnia
Jafia Namuel
Jafia Namuel to bardzo znany zespół reggae grający muzykę z akcentami chrześcijańskimi. To była gratka nie tylko dla fanów reggae. Jak zwykle licznie przybyli na koncert widzowie dobrze się bawili.
IMG_0776
 
11 sierpnia
Zbigniew Wodecki
Zbigniewa Wodeckiego znają chyba wszyscy. To nazwisko gwarantuje zawsze muzykę na niezwykle wysokim poziomie. Plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu „pękał w szwach”. Dobre pięć tysięcy osób słuchało niezwykłego koncertu będącego ciągle w świetnej formie Zbigniewa Wodeckiego. Bujna grzywa, niezwykła barwa głosu, niezapomniane przeboje i dwa bisy zobaczyli i usłyszeli ci, którzy przyszli na ten koncert. Co tu dużo pisać? To było niezwykłe wydarzenie.
IMG_0846
 
18 sierpnia
Eljazz Big Band
Eljazz Big Band bawił słuchaczy na ostatnim koncercie tegorocznego cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Świetni muzycy jednego z najlepszych big bandów w Polsce zagrali standardy muzyki jazzowej okraszając ją głosami dwóch znakomitych wokalistek. Gościnnie z zespołem zaśpiewała Iwona Skwarek – świetna radomska wokalistka – wykonując dwa utwory: „Piosenka ci nie da zapomnieć” oraz „Ada to nie wypada”.
IMG_1102
Tegoroczny cykl koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego” można uznać za bardzo udany. Dziękujemy Państwu za bardzo liczny udział. Prosimy o więcej! Dziękujemy naszym, jak zwykle świetnym, sponsorom. Dziękujemy prowadzącym koncerty. Dziękujemy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Dziękujemy artystom, którzy zawsze dawali z siebie to co najlepsze, by zapewnić udane widowisko. Dziękujemy wreszcie Gminie Miasta Radomia, bez niej te koncerty nie mogłyby się odbyć. Do zobaczenia za rok!