Przejdź do treści

"Spotkajmy się na Żeromskiego" wraca po rocznej przerwie!


MOK „Amfiteatr” wraca z cyklem wakacyjnych koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Czeka nas mocna dawka muzyki z wielu jej nurtów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie okazja do posłuchania folku, muzyki klasycznej, reggae, poezji śpiewanej, mieszanek jazzu i bluesa, rocka i punku oraz utworów big bandowych. Wystąpią dwa świetne radomskie zespoły: Excentrycy oraz Frument Project, posłuchamy folkowych utworów zespołu Redlin oraz operowych i operetkowych pieśni w wykonaniu trzech znakomitych tenorów. Zaprezentują się znani muzykujący dziennikarze współtworzący zespół Poparzeni Kawą Trzy. Dla radomskich fanów reggae wystąpi gwiazda tego nurtu: Jafia Namuel. Na przedostatnim koncercie zaśpiewa doskonały Zbigniew Wodecki, zaś na koniec będzie okazja posłuchać jednego z najlepszych polskich big bandów: Eljazz Big Band. Zaczynamy już 7 lipca jak zwykle na placu przed Urzędem Miejskim i jak zwykle o godz. 19:00! Zapraszamy!
7.07.2013
Godz. 19.00

EXCENTRYCY

EXCENTRYCY


Excentrycy
Grupa powstała z połączenia sił muzyków grających wcześniej w zespołach AFTER 40 (Jarek Zarychta – instrumenty klawiszowe, Leszek Tarasiński – perkusja) i DOBRAMOC (Edyta Popławska – śpiew, Krzysiek Szczęśniak – bas). Po krótkich poszukiwaniach personalnych do składu dołączyli gitarzysta Michał Trzpioła i saksofonista Tomek Strzelczyk.
Zespół wykonuje własne kompozycje łączące różne style i pomysły muzyczne, nie ograniczając swobody wypowiedzi poszczególnych muzyków.
 
FRUMENT PROJECT

FRUMENT PROJECT


Frument Project
Grupa czterech przyjaciół wykonujących wyjątkową muzykę akustyczną charakteryzującą się współczesnym brzmieniem i ciekawym ujęciem ludowych melodii, które zagrane na specyficznym zestawie instrumentów krzewią muzykę ludową wśród każdej kategorii wiekowej słuchaczy.
W repertuarze zespołu znajdują się folkowe głosy ziemi radomskiej oraz autorskie utwory lidera zespołu – Patryka Walczaka. Występy zespołu charakteryzują się przede wszystkim niezwykle silną, pozytywną energią przekazu, ekspresyjnymi improwizacjami oraz magicznym nastrojem budowanym przez każdego z muzyków.
Frument Project to: Patryk Walczak – akordeon, Jacek Długosz – gitara akustyczna, Łukasz Rylski – gitara basowa, Kamil Rylski – cajon i instrumenty perkusyjne.
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
 
14.07.2013
Godz. 19.00
REDLIN

REDLIN


Redlin
Zespół powstał w 2000 roku i od początku swego istnienia inspirował się szeroko rozumianą muzyką folk. Pierwsze lata działalności koncentrowały się wokół muzyki celtyckiej, co zaowocowało autorskim albumem INTRO. Różnorodność zainteresowań muzyków doprowadziła jednak wkrótce do poszerzenia repertuaru o utwory inspirowane folkiem światowym. Zespół w 2006 roku nagrał swoją kolejną płytę CZTERY STRONY zawierającą muzykę już nie tylko celtycką, ale min. rosyjską, węgierską, amerykańską i polską.
Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog. Zespół, oprócz odegrania już ponad 600 koncertów na terenie całej Polski i poza jej granicami, był również gościem stacji telewizyjnych i radiowych.
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
 
21.07.2013
Godz. 19.00
Trzech tenorów
Tomasz Urbaniak

Tomasz Urbaniak


Tomasz Urbaniak – solista Opery Śląskiej
Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Z powodzeniem odnalazł się w repertuarze operowym śpiewając m.in. rolę Stefana w ,,Strasznym Dworze’’ Moniuszki, Ismaela w ,,Nabucco’’ Verdiego, Goro w ,,Madame Butterfly’’ Pucciniego, czy Tamino w ,,Czarodziejskim flecie’’ Mozarta. Z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Operą Ślaską w Bytomiu niejednokrotnie brał udział w tournee zagranicznych po Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii oraz Włoszech. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi, operetkowymi i filharmoniami z Polski.
 
Łukasz Gaj

Łukasz Gaj


Łukasz Gaj – solista Opery Wrocławskiej
Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem „Złotego Słowika” na Festiwalu „Bel Canto 2009” w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m. in. role takie jak: Nemorino – „Napój miłosny”, Ferrando – „Cosi fan tutte”, Tamino – „Czarodziejski flet”, Don Ottavio – „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.
 
Witold Matulka

Witold Matulka


Witold Matulka – gwiazda operetki i estrady
Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod Dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, gdzie był solistą przez pięć sezonów. Przez cztery sezony był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku i Łomży. Występował w wielu programach telewizyjnych oraz ze znakomitościami polskiej sceny muzycznej takimi jak Hanna Bielicka, Violetta Villas, Łucja Prus, Bogusław Kaczyński, Anna Maria Jopek. Wielokrotnie występował poza granicami Polski. Ma na swoim koncie ponad 1000 spektakli i kilka tysięcy koncertów.
Tenorom będzie akompaniowała orkiestra kameralna
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
 
28.07.2013
Godz. 19.00
POPARZENI KAWĄ TRZY

POPARZENI KAWĄ TRZY


Poparzeni Kawą Trzy
Zespół powstał w 2005 roku inicjatywny dziennikarzy. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Jagielski i Mariusz Gierszewski (obaj Radio Zet), Roman Osica i Krzysztof Zasada (obaj RMF FM), Marian Hilla (Eska Rock), Krzysztof Tomaszewski i Jacek Kret. Grają muzyczną mieszankę ska, rocka, punku i swingu głównie z tekstami Rafała Bryndala.
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
 
4.08.2013
Godz. 19.00
JAFIA NAMUEL

JAFIA NAMUEL


Jafia Namuel
Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego reggae. Liderem grupy jest wokalista Dawid Portasz, pierwszy Polak, który nagrał płytę na Jamajce, w studio Boba Marleya (Tuff Gong) we współpracy z najlepszymi jamajskimi muzykami, nagradzanymi wielokrotnie m.in. nagrodami Grammy. Utwór zespołu „Pozytywne myślenie” stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jafia Namuel gra roots reggae z akcentami chrześcijańskimi. Nazwa zespołu pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza” wspaniały dzień Boga
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
 
11.08.2013
Godz. 19.00
ZBIGNIEW WODECKI

ZBIGNIEW WODECKI


Zbigniew Wodecki
Rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.
Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” i „Pszczółka Maja”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer.
Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle niezamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA”.
Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
 
18.08.2013
Godz. 19.00
ELIJAZZ BIG BAND

ELIJAZZ BIG BAND


Eljazz Big Band
Zespół został powołany do życia w maju 1999 roku przez jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Orkiestra jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach tj. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Big band występował w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie,  w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy i wielu innych miejscach.
 
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53