Przejdź do treści

Spotkania z nauką: Wieczór z Lemem – prof. Stanisław Bereś i Lemowy wieczór opowieści


Już 10 grudnia Stanisław Lem będzie bohaterem piątkowego wieczoru w Amfiteatrze! W ramach projektu Spotkania z nauką – Poznać i rozumieć świat odbędzie się spotkanie z prof. Stanisławem Beresiem oraz Lemowy wieczór opowieści, na którym swój kunszt pokaże Radomska Grupa Opowiadaczy.
10 grudnia (piątek), godz. 18.00 – ul. Parkowa 1. WSTĘP WOLNY!
Wieczór z Lemem rozpocznie się od spotkania z prof. Stanisławem Beresiem pt. „Lem… reaktywacja”. Wszystkich chłonnych naukowej wiedzy zapraszamy o godz. 18.00 do „Kawiarni Artystycznej” przy ulicy Parkowej 1. Po godz. 19.00 Radomska Grupa Opowiadaczy rozpocznie Lemowy wieczór opowieści, podczas którego poznamy m.in. historię trzech elekt-rycerzy i głupiej maszyny cyfrowej.

Prof. Stanisław Bereś – historyk literatury, eseista; profesor zwyczajny w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego; redaktor Telewizyjnych Wiadomości Literackich w TVP 2 (1996-2011); wieloletni juror Nike i Angelusa; redaktor naczelny serii Biblioteka Narodowa (od 2013). Opublikował 33 książki m.in. Rozmowy ze Stanisławem Lemem (1986), Pół wieku czyśćca. Rozmowy z Tadeuszem Konwickim (1986), Tako rzecze Lem (2002), Gajcy. W pierścieniu śmierci (2016), Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku (2020).
Radomska Grupa Opowiadaczy rozpoczęła swoją działalność na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy Opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.
Wystąpią: Agata Dzik, Ewa Nowakowska, Bartłomiej Kopiński, Dariusz Wróbel, Paweł Błach.
Projekt Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat – jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu obywatelskiego 2021.
Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.
AKTUALIZACJA: Nastąpiła zmiana daty spotkania z 3 grudnia na 10 grudnia 2021. Godziny pozostają bez zmian.