Przejdź do treści

Świetna zabawa na Zawirowaniach radomskich! – zdjęcia

zawirowania_radomskie_4_2016_6009 kwietnia w Amfiteatrze zagościła piękna muzyka i taniec z Radomszczyzny. Rozbrzmiały oberki i mazurki grane przez świetnych wiejskich muzykantów i ich uczniów.  Tańczącym wspaniale przyśpiewywała Maria Siwiec – znana już nie tylko w Polsce śpiewaczka z Gałek Rusinowskich. 
Zawirowania rozpoczęły się od warsztatów tanecznych. Około 20 uczestników poznawało tajniki oberka i mazurka. Warsztaty prowadził świetny radomski tancerz i animator kultury ludowej – Czesław Pióro z Radomskiej Inicjatywy Oberkowej – oraz Maria i Wacław Siwcowie, którym regionalne tańce znane są od dziecka. Do warsztatów przygrywali świetni muzycy z zespołu Zawołany Skład Weselny.
A wieczorem rozpoczęła się główna atrakcja Zawirowań radomskich – potańcówka! Do tańca bardzo licznie przybyłym na zabawę znakomicie grali: harmonista Andrzej Milik z zespołem oraz Zawołany Skład Weselny. Tańce, śpiewy i przytupy trwały do 1 w nocy! Dziękujemy licznie przybyłym na Zawirowania gościom, muzykom oraz organizatorom z Radomskiej Inicjatywy Oberkowej. Było wspaniale!