Przejdź do treści

Świetna zabawa na Zawirowaniach radomskich – zdjęcia

zawirowania_radomskie_amfiteatr_radom_zabawa_600
W sobotę 23 stycznia odbyły się w Amfiteatrze Zawirowania radomskie. Nie zabrakło chętnych zarówno na warsztatach tanecznych jak i na potańcówce. Sala taneczna wypełniła się wirującymi parami. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. Poza radomianami i tancerzami z regionu w Zawirowaniach uczestniczyli pasjonaci bogatej tradycji muzycznej i tanecznej Radomszczyzny m.in. z Lublina, Warszawy i Poznania. Zjawiło się również kilku obcokrajowców.
Radomska Inicjatywa Oberkowa zaprosiła do prowadzenia warsztatów tanecznych z oberków i mazurków Mariannę i Tadeusza Cieślaków z Przystałowic Małych. Państwo Cieślakowie z chęcią dzielili się swoją bogatą wiedzą udzielając wielu porad i wskazówek. Na zabawie tanecznej nie zabrakło niezwykłej muzyki w wykonaniu:
– Tadeusza Jedynaka – znakomitego skrzypka grającego jeszcze przed II wojną światową, który wystąpił w towarzystwie Kapeli od niechcenia, czyli Joanny i Stanisława Strelników oraz Natalii Roickiej
Zawołanego Składu Weselnego w składzie Agnieszki i Mateusza Niwińskich z oraz Jakuba Zimończyka.
Miłą niespodzianką była wizyta i gra skrzypaczki Pauli Kinaszewskiej, uczennicy Tadeusza Jedynaka. Gościnnie zagrali również Katarzyna Zedel na bębnie i Henryk Gwiazda – radomski harmonista.
Czesław Pióro – główny organizator Zawirowań radomskich – powiedział, że cieszy się z kolejnej udanej imprezy ukazującej bogactwo kultury ludowej Radomszczyzny. Za sukces uważa również liczne uczestnictwo w imprezie wielu młodych ludzi z Radomia i innych miejscowości.