Przejdź do treści

Świetny Frument Project w programie Tylko muzyka!

Radomski zespół Frument Project, który w 2013 roku występował podczas jednego z koncertów cyklu Spotkajmy się na Żeromskiego, wystąpił w programie Tylko muzyka. Zespół zrobił doskonałe wrażenie i zebrał bardzo pochlebne opinie jury. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Adam Sztaba powiedział: Jesteście fantastycznymi instrumentalistami. Jeszcze macie na tyle otwarty umysł, że potraficie znaleźć sposób na prostą melodyjkę, z której zrobiliście piękną formę (…). To było wszystko czego oczekuję od takiego występu i od folkowego myślenia. Elżbieta Zapendowska była zachwycona mówiąc: Brawa dla was. To jest naprawdę fantastyczna droga. Gratuluję. Również Kora była pod wrażeniem. Zrobiliście to fantastycznie. Wszyscy jesteście wspaniali – powiedziała po występie Frument Project.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu Frument Project, który odbył się 7 lipca podczas Spotkajmy się na Żeromskiego 2013.

——————-
Frument Project to grupa czterech przyjaciół wykonujących wyjątkową muzykę akustyczną charakteryzującą się współczesnym brzmieniem i ciekawym ujęciem ludowych melodii, które zagrane na specyficznym zestawie instrumentów krzewią muzykę ludową wśród każdej kategorii wiekowej słuchaczy.
W repertuarze zespołu znajdują się folkowe głosy ziemi radomskiej oraz autorskie utwory lidera zespołu – Patryka Walczaka. Występy zespołu charakteryzują się przede wszystkim niezwykle silną, pozytywną energią przekazu, ekspresyjnymi improwizacjami oraz magicznym nastrojem budowanym przez każdego z muzyków.
Frument Project to: Patryk Walczak – akordeon, Jacek Długosz – gitara akustyczna, Łukasz Rylski – gitara basowa, Kamil Rylski – cajon i instrumenty perkusyjne.