Przejdź do treści

Trzech tenorów. Klasyka na Żeromskiego

Trzech tenorów zaśpiewa 21 lipca na trzecim koncercie cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Tomasz Urbaniak, Łukasz Gaj i Witold Matulka to znakomici soliści, którzy przeniosą radomian w świat muzyki klasycznej wykonując najpiękniejsze utwory operetkowe z akompaniamentem orkiestry kameralnej
 

Tomasz Urbaniak

Tomasz Urbaniak


Tomasz Urbaniak – solista Opery Śląskiej
Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Z powodzeniem odnalazł się w repertuarze operowym śpiewając m.in. rolę Stefana w ,,Strasznym Dworze’’ Moniuszki, Ismaela w ,,Nabucco’’ Verdiego, Goro w ,,Madame Butterfly’’ Pucciniego, czy Tamino w ,,Czarodziejskim flecie’’ Mozarta. Z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Operą Ślaską w Bytomiu niejednokrotnie brał udział w tournee zagranicznych po Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii oraz Włoszech. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi, operetkowymi i filharmoniami z Polski.
 
Łukasz Gaj

Łukasz Gaj


Łukasz Gaj – solista Opery Wrocławskiej
Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem „Złotego Słowika” na Festiwalu „Bel Canto 2009” w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m. in. role takie jak: Nemorino – „Napój miłosny”, Ferrando – „Cosi fan tutte”, Tamino – „Czarodziejski flet”, Don Ottavio – „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.
 
Witold Matulka

Witold Matulka


Witold Matulka – gwiazda operetki i estrady
Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod Dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, gdzie był solistą przez pięć sezonów. Przez cztery sezony był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku i Łomży. Występował w wielu programach telewizyjnych oraz ze znakomitościami polskiej sceny muzycznej takimi jak Hanna Bielicka, Violetta Villas, Łucja Prus, Bogusław Kaczyński, Anna Maria Jopek. Wielokrotnie występował poza granicami Polski. Ma na swoim koncie ponad 1000 spektakli i kilka tysięcy koncertów.
 
Czas:
21 lipca 2013
Godz. 19.00
 
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53