Przejdź do treści

Urodziny na Parkowej, czyli zaczynamy świętowanie jubileuszu! On-line

16 maja wieczorem zapraszamy… przed ekrany na urodzinowe spotkanie z Amfiteatrem.
– Nie ma to jak obchodzić urodziny w czasie pandemii … Wielu z nas tego doświadcza, także Miejski Ośrodek Kultury  „Amfiteatr”. Właśnie w tym roku stuknie nam 40 lat! To ważne urodziny i chcemy świętować je razem z Wami. Wciąż nie możemy Was zaprosić do naszych przestrzeni, ale już przed ekrany – tak.  Zaczynamy więc świętowanie on-line i regularnie będziemy Was informować o kolejnych odsłonach naszych 40-tych urodzin – zaprasza Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr” w Radomiu.
Pierwsza odsłona urodzinowych spotkań już sobotę, 16 maja, o godz. 19. Pokażemy Wam mural okolicznościowy, jubileuszowy, wyjątkowy, który powstał na ścianie budynku Amfiteatru przy ul. Parkowej 1. Zaprojektowała go po wielu wspólnych burzach mózgu agencja kreatywna Olmeka, a wykonał artystyczny duet Morza Studio.
Po odsłonięciu malowidła  w podróż 40-lecia przez dekady, historię muzyki i Amfiteatru zabierze nas radomska formacja  Trzy eM, czyli Magdalena „Buka” Boduła (wokal), Marta Tomecka (skrzypce) i Michał Trzpioła (gitary).  Już dziś rezerwujcie czas, przed monitorami, oczywiście.

40 lat. Tradycja i nowoczesność
Urodziny to świetna okazja nie tylko do podsumowań, ale też…zmian. Jesteśmy dumni z naszej 40-letniej historii i chcemy łączyć tradycję z nowoczesnością. Zrobiliśmy sobie urodzinowy prezent i… odświeżyliśmy naszą identyfikację wizualną. Zaczęliśmy od logo.  Zmiany opracowała profesjonalna agencja kreatywna Olmeka.
Poniżej logo w odsłonie jubileuszowej.

– Ten charakterystyczny dla Amfiteatru znak będzie od dziś towarzyszył wszystkim naszym komunikatom. Nam bardzo się podoba, mam nadzieję, że wam również przypadnie do gustu i zapadnie w pamięć – mówi Waldemar Dolecki.  – Nowe logo nawiązuje do klasycznej budowy amfiteatru, ale zyskuje nowoczesny wygląd, bo też taką instytucją chcemy być. Najważniejszy jest dla nas odbiorca, dlatego dotychczasowe siedzenia wyrażone liniami zamienione zostały  na jednostki, każda kropka to ja, Ty, my. Przecież razem tworzymy to wyjątkowe miejsce.  Do tego eleganckie, dumne, pełne powagi litery i spokojne, zrównoważone kolory, wzbudzające zaufanie, ale i otwierające granice. Bo taki jest właśnie Amfiteatr – podsumowuje dyrektor.