Przejdź do treści

Muzyczna kumulacja w Amfiteatrze. Wilki, Proletaryat, Jary OZ i Excentrycy, czyli koncerty na Dni Radomia 2014 – 28-29 czerwca


To będzie muzyczna kumulacja. W ramach Dni Radomia 2014 odbędą się w Amfiteatrze cztery duże koncerty. W sobotę 28 czerwca zagra Proletaryat i Jary OZ, a w niedzielę 29 czerwca wystąpią Excentrycy oraz gwiazda wieczoru – zespół Wilki. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Początek o godz. 20:00

SOBOTA – 28 czerwca, godz. 20:00
PROLETARYAT
PROLETARYAT to jeden z klasyków polskiego rocka – założony w listopadzie 1987 roku. Zespół, który w oryginalny sposób połączył punk i rock z metalem tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Dzięki zaangażowanym tekstom, o których ich autor i wokalista mówi: „Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość”, grupa od wielu uznawana jest za „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych”.
Skład:
Tomasz „Oley” Olejnik – śpiew (od 1987)
Dariusz „Kacper” Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
Robert „Mały” Hajduk – perkusja (od 1996)
Jary OZ
Jary OZ to zespół Krzysztofa „Jarego” Jaryczewskiego – założyciela, pierwszego wokalisty oraz autora hitów Oddziału Zamkniętego. Występ zespołu Jary OZ to gwarancja mocnej dawki rockowej muzyki i świetnej zabawy przy nowych utworach oraz kultowych przebojach takich jak: Andzia, Obudź się, Party, Ich marzenia, Odmienić los, Debiut. To utwory, które wpisały się do historii polskiego rocka.
Skład:
Krzysztof „Jary” Jaryczewski
Zbyszek Bieniak ex OZ – śpiew, gitara akustyczna
Krzysztof Zawadka ex OZ – gitara, śpiew
Andrzej „Pierwiastek” Potęga – gitara basowa, śpiew
Michał Kłopocki – perkusja, śpiew
Miejsce:
MOK „Amfiteatr”
ul. Parkowa 1
Czas:
28 czerwca
Godz. 20:00
NIEDZIELA – 29 czerwca, godz. 20:00
EXCENTRYCY
Grupa powstała z połączenia sił muzyków grających wcześniej w zespołach AFTER 40 (Jarek Zarychta – instrumenty klawiszowe, Leszek Tarasiński – perkusja) i DOBRAMOC (Edyta Popławska – śpiew, Krzysiek Szczęśniak – bas). Po krótkich poszukiwaniach personalnych do składu dołączyli gitarzysta Michał Trzpioła i saksofonista Tomek Strzelczyk. Zespół wykonuje własne kompozycje łączące różne style i pomysły muzyczne, nie ograniczając swobody wypowiedzi poszczególnych muzyków.
WILKI
Wilki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów muzycznych. Zespół powstał w 1991 roku w Warszawie z inicjatywy obecnego wokalisty zespołu — Roberta Gawlińskiego. Grupa tworzy muzykę z kręgu rocka, pop rocka i rocka alternatywnego. Wilki zdobyły olbrzymią popularność już pierwszym albumem „Wilki” wydanym w 1992 roku. Płyta przyniosła największe przeboje zespołu – „Son Of The Blue Sky”, „Beniamin”, „Eli Lama Sabachtani” oraz „Aborygen”. Zespół był wielokrotnie nagradzany najbardziej prestiżowymi polskimi nagrodami muzycznymi.
Skład:
Robert Gawliński – gitara, śpiew
Mikis Cupas – gitara
Maciej Gładysz – gitara
Stanisław Wróbel – gitara basowa
Hubert Gasiul – perkusja
Miejsce:
MOK „Amfiteatr”
ul. Parkowa 1
Czas:
29 czerwca
Godz. 20:00