Przejdź do treści

Wirtuoz gitary elektrycznej z big bandem „Mundana”

Big band, gitarowe improwizacje, nie tylko rockowe dźwięki i niebanalne wokale. Tak stylową mieszankę będzie można wysłuchać w Radomiu podczas koncertu wyjątkowo zdolnego gitarzysty Michała Trzpioły z big bandem „Mundana”. Koncert odbędzie się 2 grudnia w Resursie Obywatelskiej. Wstęp wolny

Organizatorami koncertu są: big band „Mundana”, OKiSz „Resursa Obywatelska” oraz MOK „Amfiteatr”.
Koncert będzie czwartym spotkaniem z cyklu Radomscy muzycy z big bandem „Mundana”. Cykl jest okazją do zaprezentowania publiczności wybitnych muzyków związanych z Radomiem.
Michał Trzpioła to wszechstronny i niezwykle utalentowany gitarzysta młodego pokolenia, który umiejętnie porusza się w wielu stylach muzycznych takich jak jazz, rock, pop, funky, fusion i blues. Jest specjalistą od jazzowych i rockowych improwizacji. Pasjonat gitar – z których dźwiękiem lubi eksperymentować – i sprzętu muzycznego. W 2013 roku zwyciężył w najbardziej prestiżowym festiwalu gitarowym w Polsce „Solo życia”. Aktualnie jest gitarzystą w grupie Pilichowski Band. Ma na koncie współtworzenie wielu projektów muzycznych i wiele zagranych koncertów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach.
Big band „Mundana” to uznana marka na scenie muzycznej Radomia i regionu. Zespół niejednokrotnie uświetniał miejskie imprezy grając m.in. na „Uliczce Tradycji”, na święcie patrona Radomia – „Kazikach”, podczas uroczystości wręczenia Radomskiej Nagrody Kulturalnej, czy na otwarciu strefy kibica w Radomiu podczas Euro 2012. Big band „Mundana” gra jazz, muzykę latynoamerykańską oraz popularne utwory rozrywkowe.
Miejsce:
OKiSz „Resursa Obywatelska”
ul. Malczewskiego 16
Czas:
2 grudnia (wtorek) 2014 roku
godz. 18:00